Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YİNE KADINLARI BİR YERE KOYAMADAN BİR KEZ DAHA!
YİNE KADINLARI BİR YERE KOYAMADAN BİR KEZ DAHA!

            Bir kez daha, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne merhaba!
            Geçen yıl  ve daha önceki yıllarda da olduğu gibi bu yıl da; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları, kadınları hak ettikleri gerçek olan bir yere koyamadan; hakları, hukukları, özgürlükleri, gelecekleri hakkında yurdumun ve dünyanın bir çok  yerinde karanfiller dağıtılıyor, paneller düzenleniyor ve sanki “Kadınlık”gerçek değil de, kadınlarımız bir tiyatro oyununun oyuncularıymış gibi çok çeşitli içeriklerle tiyatral etkinliklerle kutlanıyor.
               Peki geçen bunca zaman sonrası  bugün için kadın haklarında, kadınlara yönelik olumlu bir değişiklik oldu mu hiç?..
             Tabii ki hayır!..
            Hiç durmadan,  öncelikle Türkiye olmak üzere dünyanın hemen her yerinde  bir sokak da, bir evde, bir meydan da, hatta kadının çalıştığı işyerinde “Kadın dövüldü, kadın tecavüze uğradı,kadın öldürüldü!..”
            Lafın başı sonu değişmeden; kaldığımız yerden güneş doğdu ve güneş battı. Dünya dönme turlarına devam ederken bizler, kadını kadınlığı anlayabilmek yerine sadece günü kurtarmaya çalıştık….
            Yaşamın bir yarısı erkekse diğer yarısı da kadındır, kadın!..  Yaşamın gerçeği olan insan hakları özgürlükleri paylaşımında KADIN, neden bu kadar kısıtlama ve yasaklara mahkum ediliyor, ben bir kadın olarak, eşim de bir erkek olarak inanın her ikimiz de anlayabilmiş değiliz!..
            Kadın ve erkeğin ortak geleceği çocukları; doğdukları andan itibaren anneler eğitir.  Konuşmayı, yemeyi, içmeyi, sevmeyi, gülmeyi hep annelerimiz bize öğretmiştir. Bir kadın olarak ve bir anne olarak düşünüyorum, kadın bu eğitimleri, doğan her çocuğa kız erkek ayırt etmeden eşit olarak verirken nasıl oluyor da, eğittiğimiz ve gelecekte de  bir yarımız olanlar biz kadınları  anlayamaz bir birey haline  gelebiliyor?
            İnsanlığımızı bir yerlerde mi unuttuk acaba? Yada bizim  “İnsanlığımız” hiç olmadı ama biz hep olmuş gibi mi davrandık?..
            İnsanlık eşittir, kadın ve erkeğin toplam bütünüdür. Bu nedenle yaşamı göğüsleyen kadınları yaşamın içinde çalışan, üreten geleceğimizin temel ustaları olarak gördüğünüzde, sizlerin yaşamından inanın hiç bir şey eksilmeyecektir. Aksine çalışan kadın, üreten kadın yaşamda var olan kadın, emekçiliği ve mutluluğu ile sizin yanınızda bir mücevher gibi parlayacaktır.
            Bir kez daha 8 Mart Dünya Emekçi  Kadınlar  Günümüz kutlu olsun derken, ümitsiz olsak ta merakla bekliyoruz; “Bakalım bundan sonra neler yaşanacak neler değişecek?”
            Özellikle vatanseverliği, anaçlığı, çalışkanlığı, özverisi ve hoşgörüsü ile dünyaya nam salmış biz Türk Kadınları için…
                         Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

YİNE KADINLARI BİR YERE KOYAMADAN BİR KEZ DAHA!
tarih Tarih: 08.03.2018, 01:21 okunma Okunma: 3332
Yorumlar
Emeği hepsi değerli, fakat bir tık daha değerli olan kadın emeği. Şunun farkında mıyız? Kadının emeği günün 24 saatinde de vardır. Yirmi dört saat emek üretene ne kadar önem veriyoruz. Ne yazık ki emek bizde değeri olmayan, sömürülmeye mahkum bir değer. Sömürme ahlaki düşüncesini bir anca bırakmasak değişen bir şey olmayacak.
Tarih: 13.03.2018 - 10:44 | Gönderen: selçuk tankaya
"Yiine Kadınları Bir Yere Koyamadan Bir Kez Daha" ! Sevgili Yazarımızın bu haftaki yazısının başlığı...! Bu hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir yazı bekliyordum. Bu yazıyı sabırsızlıkla beklememe rağmen, günün bitmesini bekledim. Bekledim ki Ülkemde Kadına dair müjdeli bir haber gelir.Kadının sosyal yaşamda karşılaştığı güçlükleri bertaraf edecek bir küçük düzenlemeye razıydı gönlüm. Gün boyu sosyal medya ve medyayı takip ettim. Kamu spotları ve marka firmaların reklam jeneriklerinin öznesi olmaktan öteye gidememiş "Kadın"! Ne kadar samimiyetten uzak..! 8 Mart'ı bitirdiğimiz saatlerde okumak istedim yazıyı ve yazının başlığına kitlendim. Devamını okumak istemedim.Çünki anladım ki Sevgili Yazarımızla aynı duyguları ve düşünceleri paylaşıyoruz! Kızgınlık öfke! Ümiitsizce bir beklentinin sonu bir hüsran...! Sanki ben olmuş bir Kalem....! İçi Boşaltılmış Günlerin kutlanmasına gerek var mı? Yine Kadınları bir yere koyamayanlar.... seneye yine bekleriz! Sevgili Birsen Tankaya Dinç Duyguların Düşüncelerin efendisi bir Emekçisin sana yürekler dolusu teşekkür! Ben olduğun, biz olduğun ve hislerimiz olduğun için Yürekten teşekkürler.
Tarih: 09.03.2018 - 01:31 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Tüm haklarımızın alınmasında mücadele etmiş bu yolda yaşamını kaybetmiş tüm kadınları saygı ve minnetle anıyor onlara adanmış bugünün bir adım daha ileriye atılmasına vesile olmasını diliyorum . Tüm kadınlara saygı ve sevgiyle , yüreğine kalemine sağlık sevgili Birsen Tankaya Dinç
Tarih: 08.03.2018 - 14:02 | Gönderen: Güler
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales