Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YILLAR SONRA BİR KEZ DAHA KORKMA!..
YILLAR SONRA BİR KEZ DAHA KORKMA!..

                “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak/ Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak./ O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak /O benimdir, o benim milletimindir ancak!..”
          ....................
                Yine bir Seçim - Referandum sürecine girdiğimiz bu günlerde; zaten aklımızdan hiç çıkmayan İstiklal Marşımız benim de sürekli dilimde, düşüncemde.
                Ve bugün 12 Mart 2017, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 96. yıl dönümü.  12 Mart 1921’de Demokratik Cumhuriyet Devletimizin ilk yuvası ilk TBMM’de ilk okuyan kişi, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver olmuştur. Tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan güzel vatanımızın varoluş ve istiklal mücadelesini bugünlere taşıyan,  bizlere emanet edilen vatanımızda  bu günlerde de çok ihtiyaç duyduğumuz milli mutabakat metnidir, İstiklal Marşımız. 
                Ancak, var olan değerlerine sahip çıkan toplumlar ayakta kalabilirler!..
 Bütünü parçalamak zordur hatta bu bütün, mensubu olduğumuz Türk Milleti ise imkansızdır ama bir şartla, millet olarak kalmaya devam etmemiz şartıyla!..
                Toplumsal bütünleşmeye dayanışmaya daha çok ihtiyacımız duyduğumuz bu günlerde; Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bu günlere gelmesinde milli manevi gücümüz olan İstiklal Marşımızı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, imkansız denilebilinecek derecede zor şartlarda verdiği mücadele ile yazdıran devletimizin kurucuları atalarımız, TBMM’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve o günden bugüne vatan uğruna mücadele veren, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, saygıyla anıyoruz.
                                   Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

YILLAR SONRA BİR KEZ DAHA KORKMA!..
tarih Tarih: 12.03.2017, 18:35 okunma Okunma: 1460
Yorumlar
"Istiklal Marşı"! Binbir olay karşısında bunalmış ruhların acı içinde kurtuluş anlarını beklediği bir anda yazılan aynı zamanda, o günlerden bizlere yansıyan, yokluk içinde yok olmuş bir milletin küllerinden var olma mücadelesinin aktarıldığı, o günlerin değerli bir anısını çok anlamlı bir uslupla bizlere aktaran Sevgili Yazarımıza teşekkür ediyorum. Bu günde binbir olay karşısında bunalmış ruhlar olarak acı ve hatta korku içinde yaşıyor olabiliriz ancak Sevgili Birsen Tankaya Dinç, Korkma! Evet Yıllardan Sonra Bir Kez Daha Korkma" diyerek Muhtaç olduğumuz kudretin asil kanımızda mevcut olduğunu hatırlatıyor. Korkacak mıyız? HAYIR! Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın dileklerini katılıyor ve haykırıyorum HAYIR! Korkmuyorum! Teşekkürler Birsen Tankaya Dinç Korkmamamız gerektiğini hatırlattığın için...!

Tarih: 12.03.2017 - 20:13 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Var oluşumuzun dünyaya sesli haykırışı. Bu haykırışı yazanlar; Çanakkale'de Kurtuluş Savaşının bütün cephelerinde kanla sulanarak yazıldı. İstiklal Marşımızı söylerken Bizler ayakta saygı duruşumuz: Kanlarıyla canlarıyla bu vatana hayat veren atalarımıza saygı duymak, onların hatırasına bir teşekkürdür. İstiklal Marşı okunurken ayağa kalmayan saygı duruşuna geçmeyen her bireyi kınıyor önce kendilerine saygı duymalarını öğütlüyorum.
Tarih: 21.03.2017 - 11:07 | Gönderen: selçuk Tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales