Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VE “İMDAAAT 1 SANİYE!..” DERKEN GELEN ADALET
VE “İMDAAAT 1 SANİYE!..” DERKEN GELEN ADALET

                Olacak ya takılıp kaldım ben, o bir saniyeye...
                Ne bir an öncesi ne bir an sonrası. Sürekli beynimde dans edip durdu. An geldi, trampet çaldı kulaklarımı yırtarcasına, an geldi bir köşede sustu oturdu kıçının üstüne sessizce.
                Bir saniye, gözümüzü açıp kapattığımız, en kısa zamanlardan...
                Farkında mısınız, Bu kısacık zamana bazen ne kadar çok şeyi sığdırırız?..  Bize bir nefes kadar yakın ve bir o kadar da, uzaktır. Bir saniyede insanlık adına neleri değiştirebiliriz, dünyada ya da aslında çok kocaman olan  bir saniyede, neleri durdurabiliriz?
                Gözlerimi kapattığım bir saniyelik zamanda, acaba dünyadaki savaşları durdurabilir miyim?
                Gözlerimi 1 saniyelik açtığımda insanlık adına bir cana can olabilir miyim, diye sorgulayıp durdum kendi kendimi. İşte o anlarda bazen çok güçlü oldum, her şeyi yapabilecek kadar. Bazen de bir hiç!.. Muhakkak hepimizin yaşamında sihirli bir saniyesi mutlaka vardır. Bazılarımız bu zamanın farkına varmışızdır. Bazılarımız ise yanımızdan teğet geçen bu zamanı, bir yaşam boyunca arar dururuz.
                Dünyada bir saniyede birçok olaylar yaşanıyorken,  çevremizde oluşan olaylara kulaklarımızı, gözlerimizi, kısacası tüm insanlığımızı kapatabilecek miyiz? Bizi insan kılan erdemlerimizi öylece karanlık bir odada kilitli bir çekmecede hep saklımı tutacağız? ‘Belki bir gün lazım olur, ama o gün bu gün değildir!’ der gibi…
                Yaşamın sırrını, yaşadığımız anlarda değil de hep bir adım ötede ararken, yakın gelecekte tek kalan ağacın gölgesi için birbirimizi parçalarken, gelecek nesillere  yaşanan olaylarda neden hep tribünde seyirci olduğumuzu ve o oyun alanında oyuncu olarak yerimizi almadığımızı anlatabilecek miyiz? Tıpkı 25 Haziran Adalet  Yürüyüşü öncesinde;  karar verme anlarındaki, 1’er 1’er geçen anlardaki saniyelerdeki gibi.
                Bugün (9 Temmuz 2017) İstanbul Maltepe’de  Türkiye’nin dört bir yanından gelen milyonlarca kişinin bir araya gelmesiyle yaşanılan buluşma; yaşamımızın dönüm noktası olan bir saniyelerin farkına varıp önemsememiz sonucu gerçekleşmiştir.
                Bırakın 1 saniye gerçeğini, size geriye dönük bir saniye bir yana sadece bir “AN” verilseydi, yaşamınızda, dünyada neleri değiştirmek ister, neleri değiştirebilirdiniz?..
                Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

VE “İMDAAAT 1 SANİYE!..” DERKEN GELEN ADALET
tarih Tarih: 10.07.2017, 03:31 okunma Okunma: 1759
Yorumlar
Canlıların olduğu ortamda hep bir çıkar çatışması olmuştur. Özellikle insanda, doruk noktaya çıkar. Egoistlik, Hükmetme, kendini üstün görme,çıkarcılık, hak etmediğini ele geçirme vs insanı özelliklerini yitirme durumu. Bazı kişilerde de hazıra konma kurnazlığı vardır. Toplumsal bir mücadelede mücadeleyi dışarıdan seyir edip, mücadele kazanılmaya başladığını görünce, sanki mücadeleyi başından katılmış çok emek harcamış pozisyonuna girenler var. Bazıları kazanır, bazıları yer. Emek sarf etmeden yiyenler bir gün mücadelede emeklerini ortaya koymaya başladıklarında her kazanım daha güçlü ve kolay olacaktır.
Tarih: 18.07.2017 - 09:58 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales