Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YATAĞAN’DA KİMSE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK
YATAĞAN’DA KİMSE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

            Özelleştirme kapsamında; Çatalağzı ve Yatağan Termik Santral İşletmeleri devralmaya hazırlanan Bereket Enerji Grubu, basın açıklaması yaparak , özelleştirme sonrası hiç kimsenin işten çıkarılmayacağına dikkat çekti.

             Bereket Enerji Grubu adına Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı imzalı yapılan açıklamada; “Bereket Enerji Grubu, Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer almakla birlikte öncelikle bir Ege şirketidir. Halen Ege bölgesinde elektrik dağıtımını gruba ait Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. yürütmektedir.

            2008 yılında Türkiye'nin ilk elektrik dağıtım özelleştirmesini üstlenen grup, İzmir ve Manisa’nın da katılımıyla bölgemizdeki 5 büyük şehirde 4 milyondan fazla müşteriye hizmet sunmaktadır.  Grup aynı zamanda Türkiye'de 22 şehirde enerji üretimi yapmakta olup, Nijerya'da da elektrik dağıtımı yapmakta ve yaklaşık 9 bin çalışanı istihdam etmektedir.

            Çatalağzı ve Yatağan Termik Santral İşletmelerinin Grubumuza devir süreci tamamlanmak üzeredir. Bu işletmelerde 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi çalışanlar ailemizin üyesi olacaklardır. Bu çalışanların ailemize katılacak olması Grubumuz için memnuniyet verici olacaktır.

Daha önce Aydem ve Gediz özelleştirmelerinde de tecrübe edildiği gibi, işletmelerdeki personelin tamamıyla çalışmayı arzu ediyoruz. Tesislerin gerçek sahibi olarak gördüğümüz çalışanlarımızla yola devam etmek hem şirketimiz ve hem de çalışanlarımız için en iyi seçenektir diye düşünüyoruz. İşletmelerde halen çalışmakta olan personelin işlerini kaybetmesi kesinlikle sözkonusu değildir. Kaldı ki, çalışanların değerini bilen bir Şirketiz. Basit bir araştırma ile Şirketimizin personel politikasının ne kadar şeffaf ve katılımcı olduğu öğrenilebilir. Çalışanların ve taşeron çalışanlarının yasal ve sendikal hakları ve güvenlikleri ile ilgili hassasiyetimiz bölgemizde iyi bilinmektedir. Elektrik dağıtımı işinde çalışanlar ve sendikalar ile karşılıklı olumlu bir iletişim ortamı sağlanarak defalarca toplu sözleşme imzalanmıştır.

            Önümüzdeki süreçte, bizimle devam etmek isteyenlerin veya kamuda kalmayı tercih edenlerin seçimleri, saygı ile karşılanacaktır. Her iki seçenekte de çalışanların herhangi bir hak kaybı olmayacaktır. Gediz ve Aydem’de olduğu gibi yasal hükümler dairesinde personelin talepleri kesinlikle göz önünde bulundurulacaktır.

            Netice itibariyle Yatağan ve Çatalağzı işletmelerini devralmanın yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Mevcut çalışanlarla birlikte yol alma kararlılığındayız. Elektrik dağıtımını olduğu gibi, elektrik üretimini de yüzü gülen, çalışma şartlarından memnun değerli çalışanlarımızla birlikte yapmaktan onur duyacağız.” denildi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

YATAĞAN’DA KİMSE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK
tarih Tarih: 30.11.2014, 22:37 okunma Okunma: 972
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales