Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA
 ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA

 ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA
              Marmaris'te Yelkenler Rengarenk!..

          Marmaris Belediyesinin ilk kez sponsor olduğu Uluslararası Kadın Yelken Haftası’nın ana konusu Kadın Erkek arasında Fırsat Eşitliği oldu.

                Marmaris merkezli Womens’ Sailing  School ( Kadınlar Yelken Okulu), bu yıl 10.sunu düzenlediği, “Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası” etkinliğinde bu kez slogan,”Renkleri birleştirmek, Kadınları birleştirmek için Rengarenk Yelken Açıyoruz.” oldu.

                Marmaris Belediyesi ana sponsorluğunda, Netsel Marina çıkışlı gerçekleşen ve önceki yıllarda Meme Kanseri, Organ Bağışının Önemi, Kadına Şiddet, Çocuk İstismarı gibi konulara dikkat çeken, Marmarisli Neslihan Karayel’in kurduğu  Womens’ Sailing  School; bu yıl 10.sunu  14 - 21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinlikte; Rusya, Belçika, Almanya, Hollanda, Amerika ve Türkiye’den 5 tekne ile 25 kadın yelkenci, bir hafta boyunca Hisarönü Körfezi koylarında yelken açtılar.

                Marmaris Yat Limanı Hayyam Restaurant’ta gerçekleşen gala yemeğinde söz alan Neslihan Karayel; aynı pozisyonda olan kadınlar ve erkelerin fırsat eşitliğinin olmadığını vurgulayarak, özellikle çalışanlar için eşit ücret konusuna dikkat çekti. Dünyada ilk kez birkaç yıl önce sadece İzlanda’da aynı pozisyondaki kadın ve erkeğe eşit ücret verilmeye başlandığını belirten Karayel, “Çabamız kadınları özellikle kız çocuklarımızı güçlendirmek, fırsat eşitliğini sağlamak. Bu konuda öncelikli görev, biz kadınlara düşüyor. Dünyada bir değişim bekliyorsak, öncelikle kendimizden başlamalıyız.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA
tarih Tarih: 22.09.2019, 16:42 okunma Okunma: 20776
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales