Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VATANDAŞIN DEVLET BABASI MUĞLA BÜYÜKŞEHİR
VATANDAŞIN DEVLET BABASI MUĞLA BÜYÜKŞEHİR

            Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu 30 Mart 2014 Seçimleri’nden  bugüne kadar, 546 aileye toplamda 425 bin 750 lira yardımda bulunarak vatandaşlara destek oldu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi ‘nden verilen bilgiye göre; Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca gıda yardımı, kırtasiye yardımı, sağlık yardımı ve Destek Kartla sosyal yardımda bulunuldu. Ayrıca Paylaşarak Sevindir projesi ile de giysi ve ev eşyası yardımı yapıldı. Muğla ili genelinde 546 aileye 425 bin 750 lira yarımda bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Destek Kart projesi 423 aileye ulaştı ve 276 bin 150 lira yardım yapıldı. Paylaşarak Sevindir Projesi ile de 253 aileye ulaşıldı.

            Muğla Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri
ile de bugüne kadar 6019 haneyi ziyaret ederek 22 bin 225 tıbbi müdahalede bulundu. Ayrıca 4635 kişinin de kişisel bakımını yapan ekipler, 2920 hastanın da hastaneye ve evlerine nakillerini gerçekleştirdi. Aralık 2015  Engelli Nakil Aracı Hizmetini de devreye sokan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 96 engelli vatandaşa sosyal hayattaki işlerini daha kolay yapabilmeleri için hizmet verdi.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hacı Koç
verdiği bilgide, “Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden itibaren Muğla genelinde evde bakım hizmeti, destek kart, paylaşarak sevindir projelerimizle vatandaşlarımızın evlerine misafir oluyor, uzman ekiplerimizle ihtiyaçlarını belirliyoruz. Maddi desteğin yanında bazı ailelerimize kırtasiye yardımı ya da herhangi bir afet veya yangın sonrası acil ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunarak yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gerektiğinin bilinciyle vatandaşlarımıza çağdaş ve faydalı yöntemlerle destek oluyor, sosyal belediyecilik anlamında üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.” dedi.
            Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de; “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bütün hizmetleri birbiri ile bağlantılı ve vatandaş odaklı hizmetler. Evde Bakım Hizmetimiz için evlerine misafir olduğumuz ailelerimizin ziyaretleri sırasında uzman ekiplerimizin tespit ettiği farklı ihtiyaçları olduğu tespit ediliyor. Ya da itfaiye ekiplerimiz herhangi bir yangın esnasında evi zarar gören ve maddi durumu iyi olmadığı için evini yaptıramayacak olan vatandaşlarımızı belirliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak yetkilerimiz doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara farklı yöntemlerle yardımcı oluyor, onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu, memnuniyeti, teşekkürü bizler için yeterli. Çünkü Muğlamızda büyük bir aileyiz.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

VATANDAŞIN DEVLET BABASI MUĞLA BÜYÜKŞEHİR
tarih Tarih: 27.01.2016, 01:50 okunma Okunma: 974
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales