Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VAR OLMANIN DAYANMA SÜRECİ
VAR OLMANIN DAYANMA SÜRECİ

             Her şey, umutla başlar…
            Bu umut, kişinin yaşamının ya başlangıcıdır ya da sonu.
             Her şey, çevrenizde sahip olduklarınızın farkına varmanızla başlar ve zamanla değer kazanır, iyi ya da kötü. Sahip olduklarınız, korunmakla da devam eder. Bu insan yaşamında bir süreçtir. Bu süreç sonunda elde kalanlar, sizin kazançlarınız ve gelecek nesillere bırakılacak kazanılmış yaşam değerleri ve birikimlerdir. Tıpkı sizden önceki nesillerin sizlere bıraktığı,  değerler gibi.
            “Aman yaa bana ne!”, “80 milyonun içerisinde bir ben mi varım!” dediğiniz takdirde,  o lokomotifin çektiği vagonlar zincirini kırmış olursunuz. Siz gibi yüzler, binler, onbinlerce insanın aynı düşüncede olduğunu düşünün bir kez!..
            Güzel ülkemizde konu ne olursa olsun genelde yaklaşık % 20 - 25’e varan oranda, kararsız olan insanlar var.  Bu Kararsızlar Grubu; bu kitle gücünü kullandığında birçok dengeyi yerinden oynatarak, yeniden sorgular ve sorgulatır. “Bir ben miyim!” diyerek, sorgulamaktan kaçanlar;  aslında herkesten önce kendi varlığını yok eder.
            Evet yaşadığınız yerde yaşadığınız değerlere sahip çıkmıyorsanız, geçin aynanın karşısına ve “Ben neden varım, bu yaşama benim katkım var mı, varsa ne?” diye kendinizi sorgulayın. Unutmayın ki, evrende kozmik dengeyi korumak için yaşamı oluşturan ama gözle görülmeyen her hücrenin bir işlevi vardır.
           
 Sahip olunan değerlerin farkına varmak için size tek soru:
             Yaşamda var mısınız, yok musunuz?..
                                   Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

VAR OLMANIN DAYANMA SÜRECİ
tarih Tarih: 21.02.2017, 00:43 okunma Okunma: 1283
Yorumlar
Sevgili Yazarımız "Varmısınız Yokmusunuz"! diye sormuş bu hafta...! Eğer ki bu yazıyı okuyorsanız, gerçekten gidip aynaya bakın,gözünüzün ta içine ve orada kendinize sunduğunuz potansiyeli görün.Yazarımız bu hafta aynalardaki sır olmuş adeta...! "Sen o "BİR" kişi olduğunda neler yapabileceğini herkesten daha iyi bilirsin." Demiş "Dünyayı değiştirmek istiyorsan önce kendinden başlaman" gerektiğine dair öğretiyi sermiş önümüze
Bunca öğreti insanın değerli olduğundan ve dünyayı değiştirebilme potansiyeli olduğundan bahsetmiyor mu? Varmısın Yokmusun derken "Bir" e saygısını ve önemsenmesi gerektiğinin önemini haykırmış! Ben "Varım"! diye bağırasım var Sevgili Birsen Tankaya Dinç #Hayır lı yarınlar için Ben Varım! Tıpkı Atatürkümün dediği gibi Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun! Teşekkürler

Tarih: 21.02.2017 - 11:22 | Gönderen: nevcihan dinç
Vurdum duymazlık: Düşünemeyen, yaşamı muhakeme edemeyen. Tavuk gibi önüne koyduğun her şeyi yiyen tipler. Cücü diye çağır koşarak gelirler. Malesef toplumda bu tip beşerler bayağı var. Birde düşünen, idrak eden muhakeme etme yeteneği yüksek neden sonuç ilişkisini çözümleyen insanlar var. Bu tip bireyleri iyi bir eğitimle çoğaltığımız zaman sağlıklı toplumlar oluşturmuş oluruz. Yaşamda var olmak için birey kendi varlığının farkında olmalı. Acaba yaşadığımız bu süreçte kendi varlığının farkında olmayan yüzdeyi yakın gelecekte göreceğiz.
Tarih: 21.02.2017 - 11:19 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales