Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VAR MISINIZ “SEN Bİ ÇEKİL BURADAN” DİYEBİLMEYE?
VAR MISINIZ “SEN Bİ ÇEKİL BURADAN” DİYEBİLMEYE?

            Hiç düşündünüz mü,  yaşamınızda kimler sizin için kullandı ya da siz kimler için kullandınız, “Sen bi çekil buradan!..” diyenleri?
            Bu sözleri, katıldığım bir etkinlikte milli yüzücü bir kızımız, kendi yaşamından küçük bir kesit vererek anlattı. Bu sözlerdeki olumsuz düşünceyi, olumlu düşünceye nasıl çevirdiğini ve o yarışmada nasıl birinci geldiğinin altını çizdi. 
            Yapacağınız iş için  gücünüzü, fikrinizi, yüreğinizi toplayıp tam o ilk adımı atacağınız anda yanı başınızda birisi ve kulağınızda bir ses, “Sen bi çekil buradan!..”  diyerek, sizi alaşağı eder. Neye uğradığınızı bilemezsiniz. O ses eşliğinde dipsiz kuyunun bilmem kaçıncı metresinde, baş aşağı yuvarlanıp giderken, kulaklarınızda, benliğinizde, hücrelerinizde hep bu ses vardır, “Sen bi çekil buradan!..”
            Eğer sağlam fikirler, sağlam geçmiş, sağlam eğitim ve sağlam güven duygunuz varsa yüreğinizde, bu sesi duyduğunuzda o sesin yankılanmasını bir anda lehinize çevirebilirsiniz. Bu kendinize olan güven ve kendinize olan inançla başlar.
            Yaşamın bu evresinde; yüreğinizdeki kaygılara, yüreğinizdeki karamsarlığa, yüreğinizdeki çelişkilere, yüreğinizdeki geleceğinizi baltalayan olumsuz tüm duygulara, tüm gücünüz ve kendinize duyacağınız saygı ve güven eşliğinde kulakları yırtarcasına, “Sen bi çekil buradan!..” demek için daha ne kadar bekleyeceksiniz?..
             Bahar aylarında yapılacağı ülkece konuşulan, Anayasa Referandumu öncesi bu kış gününde, aklıma bir anda daldan dala atlayan, Serçe kuşu geldi.
            Ne güzel bir kuştur, Serçe!.. Hangi koşulda olursa olsun yaşamını; kara kış, kasırga, fırtına, yağmur, çamur, yaz sıcağı demeden o küçücük bedeni ile kocaman yüreğini harmanlayarak sahip olduğu değerleri, doğduğu ve doyduğu vatanına toprağına sahip çıkarak, terk etmez Serçe!.. O küçücük bedeni ile yaşamına sımsıkı sarılır.
            Aklınıza  bazı zamanlar her şeyi bırakıp çekip gitmek geliyorsa, olumsuz düşüncelerinize  “Sen bi çekil buradan!..” diyerek, düşüneceğiniz sadece serçe kuşunun kararlığı ve bağlılığı olsun.
            E hadi o zaman var mısınız, “Sen bi çekil buradan!..” demek için şimdi öz eleştiriye, kendi kendimizle yüzleşmeye?..
                              Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

VAR MISINIZ “SEN Bİ ÇEKİL BURADAN” DİYEBİLMEYE?
tarih Tarih: 29.01.2017, 03:40 okunma Okunma: 1696
Yorumlar
"Sen bi çekil aradan"! Sevgili Yazarımız betimleyici bir anlatımla bizi özeleştiri yapmaya davet etmiş yazısında! Cümleye takıldım ve Lise yıllarında okuduğum Peyami Safa'nın Bir Tereddütün Romanı isimli kitap geldi aklıma nedense?!Tereddütle yapılan bir işte başarı elde etmek mümkün değildir. En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir Diye düşündüm ve Yazarımızın anlatımında kullandığı tüm insani özelliklerin esasında tereddütlerimiz olduğu gerçeğine ulaştım. Sevgili Birsen TANKAYA Dinç bir pusula gibi yönümüzü bir ayna gibi gerçeklerimizi bulmamız için el vermiş, Gönül vermiş sanki! Teşekkürler Birsen TANKAYA Dinç
Tarih: 10.02.2017 - 16:28 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Oldukça anlamlı bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık...
Tarih: 03.02.2017 - 09:47 | Gönderen: Soner İnal
''Sen bi çekil buradan''çoğu insanın hayat sayfasında değişik zaman karşılaşmıştı. Benin başıma da değişik zaman evrelerinde başıma geldi. En acısı da kızımın spor hayatında başımıza gelen. Basiretsiz koçların basiretsiz kişileri kayırması. Hiç unutmadım.
Tarih: 31.01.2017 - 10:11 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales