Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VALİ ÇİÇEK AKYAKA’DA GEKA BAŞKANI OLDU
VALİ ÇİÇEK AKYAKA’DA GEKA BAŞKANI OLDU

            Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 85’inci Yönetim Kurulu Toplantısı, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında Türkiye'de sakin kent unvanına sahip 11 şehirden birisi olan Muğla Akyaka’da gerçekleştirildi.
            Muğla Valiliği’nden bugün (25 Ağustos 2015) verilen bilgiye göre Muğla Valisi Amir Çiçek ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve GEKA Genel Sekreter vekili Özgür Akdoğan katıldı.

            Toplantıda söz alan Vali Çiçek; 15 Temmuz’da milli iradeye, demokrasiye, devletin stratejik kurumlarına ve Türkiye’nin istikbaline karşı yapılan darbe girişimi şiddetle kınadığını belirterek, söz konusu hain girişimin hedefine ulaşamamasından dolayı GEKA yönetimi olarak mutlu olduklarını ifade etti.
            Vali Çiçek konuşmasında; GEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin dönüşümlü olarak senede bir defa değiştiğine vurgu yaparak, 25 Temmuz 2016 tarihinde dönem başkanlığı görevini Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’tan devraldığını ve bu vesileyle kendisine Ajansa yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiğini söyledi.
            Vali Çiçek GEKA hakkında verdiği bilgide de; doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında destekledikleri ve Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından yürütülen “Melek Yatırımcılar Güney Ege'de” projesi ile bölgede ilk kez girişimci yatırımcı buluşmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti. Vali Çiçek, bu kapsamda etkinliğin ikinci aşaması olan Güney Ege Girişimci-Yatırımcı Buluşması organizasyonunun 30 Haziran 2016 tarihinde Pamukkale TEKNOKENT, Denizli Sanayi Odası ve TİM-TEB Girişim Evi işbirliği ile Denizli’de düzenlediklerini aktardı. Etkinlik kapsamında, 32 adet girişimci başvurusu aldıklarını ve bu başvurular arasından seçilen 8 adet girişimciyi bölgenin önde gelen sanayici ve işadamları ile buluşturarak iş fikirlerini sunma imkanı verdiklerini ifade eden Vali Çiçek, bölgede yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini sağlayacak etkinliği önümüzdeki tarihlerde Aydın ve Muğla’da da yapacaklarını belirtti.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris
________________________________
AKYAKA'DA NE NEREDE NEREYE tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/akyakada_ne_nerede_nereye/

VALİ ÇİÇEK AKYAKA’DA GEKA BAŞKANI OLDU
tarih Tarih: 25.08.2016, 13:08 okunma Okunma: 983
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales