Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
UZAKLARDA KALIŞINDAN 77 YIL SONRA
UZAKLARDA KALIŞINDAN 77 YIL SONRA

                     Rahmetli babam, sağlığında hep duacıydı sana Sevgili Yüce Ata’m.
                   Allah Ömür versin her namaz sonrasında hala hayır dualarını eder sana, sen aramızdan ayrılırken 3 yaşında olan canım anam…
              Ve biz!..
             Her 10 Kasım’da hüzünlensek te biz; Cumhuriyet gençleri olarak seni anabildiğimiz, ışığınla yarınlara koşabildiğimiz için de mutluyuz.
                Sayende varız ve sonuna dek değil, sonsuza dek emanetini koruyacağız!.. Sen rahat uyu, Sevgili Yüce Ata’mız!..
(Atatürk resmi; Üstad Etem Çalışkan eseridir.)
                                                        Ata SEVGİ
                                  AjansSevgi - Bülten Gazetesi Yetkilisi
                                   Yenigün Gazetesi Muğla İl Temsilcisi 


ATATÜRK'Ü ANMA MESAJLARI (Geliş sırasına göre)
        
               Değerli Muğlalılar,
                Bugün bağımsız ve hür yaşama onurunu bize kazandıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde Ata’mızı özlem, saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.
                “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir”
diyerek Cumhuriyeti kuran Atatürk’ü andığımız bu günde yapmamız gereken onun ilkelerine sahip çıkarak işaret ettiği gibi ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması, hainlere fırsat verilmemesi için çok çalışmaktır.
               
Milli iradeyi ve millet egemenliğini korumak için üzerimize düşeni yaptığımız takdirde Atamızın bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onun istediği gibi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartabiliriz.
                 “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” diyen Büyük Önder Atatürk’ü onun da dediği gibi anlamak demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar korumak Ata’ya duyduğumuz saygının en güzel göstergesi olacaktır.
                Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önderimiz Atatürk’ü ölümün 77.yılında, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
                                                              Amir ÇİÇEK   
                                                                Muğla Valisi

 _____________

                         “1881 yılında dünyaya gelen ve aramızdan ayrıldığı 1938 yılına kadar ömrünü vatanı için harcayan bir devlet adamı. Askeri dehasıyla çevresi düşmanlarla sarılı, yıkılmış bir imparatorluktan, özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün Türk Milleti’nin desteğini arkasına alarak pırıl pırıl bir Cumhuriyet kuran büyük bir siyasetçi.
                   Askeri başarıları ile dünya devletlerine kendisine hayran bırakan kazandığı savaşlara rağmen “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” diyen tek komutan, gerçekleştirdiği yenilikler, devrimleri inkılaplar ile dünya devletlerinin örnek aldığı bir lider. Halk iradesine, demokrasiye, insan haklarına, herkese eşit adalete, özgür basına, seçme ve seçilme hakkını dünyada birçok devletten önce kadınlara verecek kadar eşitliğe, Türk Dil ve Türk Tarih kurumunu kuracak kadar özüne, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyecek kadar Türk Milleti’ne inanan bir insan. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’ta, 29 Ekim’de, 10 Kasım’da, her pazartesi ve Cuma şanlı Türk Bayrağı’mızın çekildiği ve özgürce nefes alabildiğimiz vatan topraklarında her gün saygı, minnet, özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Fikirleri, düşünceleri, ileri görüşlülüğü, inkılapları ve en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti’ne her zamankinden daha fazla sahip çıkarak ilelebet yaşatacağız.” 
                           Dr.Osman Gürün
            Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

_____________________

               “Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 77. Yıldönümünde, Şükran, Özlem ve Saygıyla Anıyoruz. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin lideri Büyük Önder Atatürk; İlkeleri, devrimleri, düşünceleri ve başarıları ile her zaman dünyaya örnek olmuştur.  O’nun Türk Ulusuna en büyük armağanı hiç kuşkusuz ki her zaman ayakta dimdik duracak olan Türkiye Cumhuriyetidir. Türkiye Cumhuriyeti Ata’mızın hem en büyük eseri, hem de en büyük destanıdır. Bu anlamda, 10 Kasım tarihini bir matem günü kabul etmek yerine, dikkatlerimizi bir kez daha O’nun düşüncelerine yöneltmek için bir fırsat olarak görmekteyiz. O’nun izinde yürümeye, ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler var oldukça O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.
                 Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, özlem ve saygıyla anıyorum”
                                                             Bahattin Gümüş
                                                       Menteşe Belediye Başkanı
______________________

                     “Türkiye Cumhuriyeti inancını ve azmini hiçbir zaman yitirmeyen insanların ülkesidir. Birlik ve beraberliğini hiçbirşeyin bozamayacağı yüreklerin ülkesidir. Atatürk’ün bu anlamda ortaya koyduğu mücadele ve fikirleri bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır.
                  Bizler camia olarak diyoruz ki; onun ülkesinin girişimcisine olan güveni boşa çıkmayacaktır. Türk özel sektörü olarak ekonomimizi büyütme konusundaki kararlılığımızı yineliyor, onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.
            Tarihte eşi görülmeyen bir kararlılık ve azimle, ülkemizin istiklal ve bağımsızlık mücadelesinin önderi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hepimizin kalbinde büyük bir şükran ve minnetle yaşayacaktır.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

UZAKLARDA KALIŞINDAN 77 YIL SONRA
tarih Tarih: 09.11.2015, 13:13 okunma Okunma: 1463
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales