Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÜRETİM SİZDEN ALIM MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’DEN
ÜRETİM SİZDEN ALIM MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’DEN

                Her geçen gün artan betonlaşmaya karşı, yeşili teşvik için Muğla Büyükşehir Belediyesi, süs bitkisi üreticilerine, alım garantisi veriyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla İli ve ilçe belediyelerince peyzaj alanında kullanılan süs bitkilerinin Muğla üreticisi tarafından üretilmesi için çalışmalara başladı.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı öncülüğünde gerçekleşen, Alım Garantili Süs Bitkisi Üretimi Projesi için ilk eğitim çalışmaları, pilot bölge seçilen Köyceğiz - Beyobası mahallesinde gerçekleşti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan projeye göre;  belediye, kendi ihtiyacı olan süs bitkileri miktarını üretici kooperatifi vasıtasıyla üreticiye ürettirmekte ve bu üretimi, kooperatifle karşılıklı yapılan bir sözleşme ile satın alacağına dair garanti veriyor. Yapılan bu sözleşmeyle de üretici hangi ürünü ve ne kadar üreteceğini biliyor.
                Proje kapsamında ilk adım olarak, belediyeler tarafından sıkça tercih edilen ve üretim süreci kısa olan “Mevsimlik Süs Bitkileri” konusunda Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından “Üretici Eğitim Çalışmaları”na başlandı. Tarımsal Daire Başkanlığı tarafından üreticiye bitkilerin yetiştirilmesi hakkında eğitim çalışmaları düzenlendi. Bu kapsamda pilot bölge olarak seçilen Beyobası Mahallesinde, Ekim ayı başında başlayan “Mevsimlik Süs Bitkileri Üretimi” eğitim çalışmaları devam ediyor. Verilen eğitimden sonra üreticilere üretim süreci, bitki koruma ve bitki besleme konularında Tarımsal Hizmetler Dairesi personeli ve Ziraat Mühendislerince gerekli teknik destek verilmeye devam edilecek ve üretim süreci denetim altında tutulacak. Yapılan planlamaya göre alım garantili mevsimlik süs bitkileri üretimi, orta vadede “Çalı grubu” üretimi,  uzun vadede de geniş yapraklı ağaç grubu üretimi ile devam edecek.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı Salih Tufan verdiği bilgide; “Şehirleşmenin ve betonlaşmanın hızla arttığı günümüzde şehirlerde yaşayanların yeşile özlem ve ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Şehir insanlarının bu ihtiyacını karşılamak da belediyelerin öncelikli görevleri arasına girmiştir. Belediyelerin bu konu üzerinde çalışan Park-Bahçe Departmanları da halka en güzel alanları sunabilmek için yıl boyu yoğun bir çaba sarf etmektedirler. Muğla üreticisi, her geçen gün hızla büyümekte olan süs bitkileri sektörüne dahil olacaktır. Bu çalışmalarla Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşının ve üreticisinin yanında olduğunu bir kez daha vurgulamış bulunmaktadır.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

ÜRETİM SİZDEN ALIM MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’DEN
tarih Tarih: 07.11.2014, 23:04 okunma Okunma: 1043
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales