Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÜRETİCİ KÖYLÜDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN
ÜRETİCİ KÖYLÜDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN

               Eğitime destek dedik.
         Eğitim denilince durmuyorum. 4 Mart Cumartesi günü Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi (ki 26 yılım bu okulda geçmiş) Kermesine davet edildim.
                Eğitime destek verenlerin içinde olmak, beni fazlasıyla mutlu ediyordu. Bir zamanlar Sabancı Anadolu Lisesinde velimiz olan, Marmaris İhtiyaç Sahipleri için Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (MİYED) Başkanı Hayat Çelik ‘in onur konuğuydum. Eğitime verilen her destek çok önemliydi aslında. Geldiğimiz çarpıcı noktada eğitimci arkadaşlarım ne yazık ki sistem yorgunuydu.
                 Benim standıma ilk desteği veren,”Soğuk pres çörek otu yağı” çıkaran standın sahibi Seydikemerli üretici Hasan Karabulut  ve Gazeteci  Yazar Ata Sevgi ile epey sohbete takılıp gitmiştik. Doğal otlar, doğal bitkiler faydalı bitkiler, yağlar… Her evin olmazsa olmazları vardı, olmalıydı. Otacılık başka bambaşka ilgi alanıydı. Her evin büyükleri, hele köy yerlerinde iyi otacıydı. Bana da onlardan geçmişti biraz. İlk Hasan Bey ile açtığım siftahın arkası geldi. Kermeste, ilk şiir kitabım Geç Kalan Sezgi ve ikinci kitabım Fısıldayan Kadın dışında diğer kitaplarım Ellerin Sevgi Dokuması, İçimde Bir Serçe(öykü kitaplarım), Gün Aşığı Buğulu Şiirler ve altıncı kitabım Dersimiz Sevgi (deneme) ve imece kitaplarımla yer aldım. Eğitim için ben de bir tutam tuz attım.
                  Eğitim için dedik ya Muğla Üniversitesinde Edebiyat bölümü okuyan öğrenciler ile tanıştım. Ben onlara ulak olacağım için mutluydum. İmece usulü kitap aldılar kütüphanelerine verecekler okuyunca. Pırlanta genç kızlarla gurur duydum. İçlerinde güzel metin yazan, Turgut Uyar üzerine kafa yoran genç kızımızı alkışladım. Günün en güzel armağanı Nazan Bakır, Betül Özek, Seray Özdemir adlı idealist öğrencilerdi. Onlar, emekle kitap aldılar ben de onlara imece Dersimiz Sevgi adlı kitabımı kıvançla imzaladım. Onlar da çok mutlu ayrıldılar kermesten.
                Marmaris’teki öğrencilerim de kermesi ziyaret ederken, beni de mutlu ettiler. Çocuklar, imece çocuk kitaplarına ilgi gösterdiler. Tesadüfler zincirinde, meslektaşlarım da beni ziyaret ettiler. 5 Mart’ta da sürecekti kermes ama benim köye gitmem gerekliydi. Vedalaştım ekiple…
                    Öğrencilerimle imece kitabımız Gülümseyen Turkuaz,  yakında eğitime destek verecektir.
Eğitim denilince akan sular duruyor ben de…
                      Edebiyat Öğretmeni Yazar Hatice Altunay

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÜRETİCİ KÖYLÜDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN
tarih Tarih: 05.03.2017, 23:09 okunma Okunma: 5308
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales