Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÜNİVERSİTELİLLER ENGELLERİ PAYLAŞIYOR
ÜNİVERSİTELİLLER ENGELLERİ PAYLAŞIYOR

                MSKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Bölümü öğrencileri  verecekleri konsere, engelli gençlerle çalışarak hazırlanıyorlar.
               
Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe Belediyesinden verilen bilgiye göre; Menteşe Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Bölümü ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında, 8 zihinsel engelli çocuk, MSKÜ müzik bölümü son sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek, 13 Aralık’ta AKM’de verilecek konser öncesi prova yaparak şarkı söylediler.

                Proje ile ilgili bilgi veren Menteşe Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Elif Şenol, projenin MSKÜ Müzik Bölümü topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında ortaklaşa hazırlandığını belirterek, “Proje kapsamında her pazartesi engelli çocuklarımız müzik bölümü öğrencileri ile fakültede bir araya gelerek MSKÜ Öğretim Görevlisi Demet Doğruöz önderliğinde şarkılar söylüyorlar. Bu uygulama ile engelli çocuklarımız keyifli vakit geçirirken onların her daim yanlarında olan ailelerine de moral oluyor. Ayrıca müzik bölümü öğrencileri içinde farklı bir deneyim oluyor. Proje kapsamında 13 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde engelli çocuklarımız müzik bölümü öğrencileri ile birlikte ortak bir konser verecekler. Konserde engelli annelerimizin de projeye dâhil olmalarını sağlamak adına Öğretim Görevlisi Harun Keskin tarafından bestelenen Anne isimli şarkıda engelli çocuklar ve anneleri tarafından birlikte söylenecek” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris 

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÜNİVERSİTELİLLER ENGELLERİ PAYLAŞIYOR
tarih Tarih: 16.11.2016, 14:41 okunma Okunma: 914
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales