Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
UKRAYNA’NIN TURİZM KÖPRÜSÜ MARMARİS
UKRAYNA’NIN TURİZM KÖPRÜSÜ MARMARİS

                Marmaris, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ve Ukrayna Havalimanları Birliği (AAUCA) Başkanı Petro Lipovenko’nun da katıldığı “Tatil Destinasyonu ve Havalimanlarınca Etkili Pazarlama” konulu toplantıya ev sahipliği yaptı.
                YDA Dalaman Havalimanından bugün (18 Haziran 2017) verilen bilgiye göre; Marmaris’teki Sentido Orka Lotus Beach Otel’de düzenlenen “Havacılık ve Turizm” toplantısında konuşan Ukrayna Havalimanları Birliği (AAUCA) Başkanı Petro Lipovenko, Türkiye’de bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Birliğimiz 25 yıl önce kuruldu. 20 ülkeden 92 üyemiz var. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç’e birliğimize katıldığı için teşekkür ediyoruz. Bu katılım ilişkilerimizi daha da geliştirecek. Ukrayna ve Türkiye her alanda işbirliği yapıyor. Türkiye bizim için havacılık sektörü açısından önemli bir ülke. Bizim öncelikli hedefimiz Dalaman havalimanına ülkemizin farklı noktalarından yapılan uçuşları artırmak. Muğla çok güzel bir kent ve ülkemizde daha fazla tanıtılmalı” dedi.
                 Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha da konuşmasında, Marmaris’in doğal güzelliğinin yanı sıra insanlarının da eşsiz olduğunu  ve Marmaris’in turizmde çok mesafe aldığına işaret ederek, "Ukrayna’dan Türkiye’ye bir milyondan fazla turist geldi. Stratejik ortaklığımızın bunda büyük payı var. Bu da çok iyi bir şey. Bu ay yürürlüğe giren çipli kimliklerle seyahat anlaşmasından sonra Ukrayna’dan gelen turistlerin sayısı daha da artacak. Havacılık alanında bağlantılar daha artacak. Bütün bunlar ilerleyen zamanda ilişkilerimizin daha da derinleşmesini sağlar, iki ülke arasındaki var olan dostane ilişkiyi daha da sıkılaştırır. İki ülke ilişkileri çok aktif. İki ülke arasındaki ticaret hacmi yüzde 25 arttı. Bölgeler arası iş birliği ikili ilişkilere de katkı sağlar. Ukrayna’dan birçok şehrimizi Vinitza şehri ile başlamak suretiyle Marmaris’e kardeş şehir yapmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmaları direk uçakların başlamasına destek vererek başlatan YDA Dalaman havalimanı genel müdürü Ham Güvenç'e özel olarak teşekkür ediyorum.Türkiye’de kendimizi ülkemizde gibi hissediyoruz. Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı. Ziyaretler 3 kat arttı. Charter uçuşlarında artış var.” dedi.
                Söz alan Muğla Vali Vekili Kamil Köten de Türkiye ve Ukrayna arasındaki ilişkilerin güçlenerek devam ettiğine dikkat çekerek; “Dalaman destinasyonu turistlerin yapacağı yüzlerce aktiviteye sahip. Bu destinasyonda Ölüdeniz, Saklıkent, Dalyan, İztuzu, Akyaka ve Marmaris’ün koyları sizleri hayran bırakacaktır. Ukrayna ile hayata geçirilecek olan projeleri Muğla Valiliği olarak desteklemeye hazırız. Bölgemizde tatil yapan misafirlerimizin güvenliği bize emanet. Onların güvenliğine birinci derece de öncelik vereceğiz” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

UKRAYNA’NIN TURİZM KÖPRÜSÜ MARMARİS
tarih Tarih: 18.06.2017, 17:03 okunma Okunma: 951
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales