Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TÜRKİYE’DE İKİ KİŞİDEN BİRİ OLANLAR ASLINDA...
TÜRKİYE’DE İKİ KİŞİDEN BİRİ OLANLAR ASLINDA...

                Eyy(?) kadınlar!..
                Türkiye’nin yarısı sizsiniz. Bugüne kadar olan sessizliğinizi bozun ve çocuklarımızın geleceği için artık siz karar verin!..

                Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 31 Ocak 2016 verilerine göre; ülke nüfusumuz,  79 milyon 814 bin 871 kişi. Erkek nüfus 40 milyon 43 bin 650 kişi, kadın nüfus 39 milyon 771 bin 221 kişi.  Yani teorik olarak nüfusumuzun %50,2’sini erkek,  %49,8’ini de kadın. Pratikte de birilerinin söylediği gibi “Evde zorla tutulan” o iki kişiden biri değil, Türkiye’nin temeli olan her 2 kişiden 1’i olan KADIN.
                Biz kadınlar; önce aile, sonra aileleri birleştirip toplum daha sonra uluslar arası  toplumlarda  milli kültürümüzü medeniyetimizi temsil eden kadınlar. Türk toplumunun yarısı olan kadınlar; aslında 16 Nisan’da yapılacak olan  Anayasa Referandumunda gerçekte sonucu belirleyecek, ülkemizin Türkiyemiz’in  geleceğine yön verecek olanlar…
            O unutulmaz özdeyiş Atasözümüz; ” Ana gibi yar, Bağdat (Türkiye) gibi diyar olmaz!..”... Erkek’ten ana olamayacağına göre, ülkemiz geleceğini sağlıklı doğurmak yine biz kadınlara düşüyor, zorunlu görev olarak!..
                Bu sorumluluğumuz sadece bir çocuk doğurmak değil, artık çocuklarımızın ülkemizin geleceği için topluca hayırlı doğumlar yapmak. Evde zor tutulan o 2 kişiden 1’isi olmak yerine,  ülkenin geleceğini kuran yarısı olmak!
                E hadi var mısınız şimdi, 16 Nisan Pazar günü yapılacak Anayasa Referandumu’nda, geleceğimizi kurmaya, çocuklarımızı korumaya ve son dönem Türk siyasetinde, siyaset yerine politika yaparak, ” İki kişiden birisini evde zor tutuyorum!” şantajıyla kadınları yok sayan anlayışı, o var saydığı eve kapatmaya ve “HAYIR!” demeğe?..
                                     Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TÜRKİYE’DE İKİ KİŞİDEN BİRİ OLANLAR ASLINDA...
tarih Tarih: 03.04.2017, 01:39 okunma Okunma: 1220
Yorumlar
Bi̇rsen harikasın.Evet kadınlar çok büyük bir güç ve toplumu şekillendiriyorlar.Farkına varmalarını diliyorum.Eline yüreğine sağlık Sevgiler.
Tarih: 08.04.2017 - 15:39 | Gönderen: İrem Köseoğlu
Erkek esareti altında olan kadınlarımız, erke esaretini kırdığı zaman bu ülke ileri medeniyet seviyesine çıkacaktır. İkinci bir nokta doğru eğitim almaları gerekiyor. Erkeğin aklını değil kendi aklını kullanmayı öğrenmeli. Düşünen bir insan olduğunu anladıkları zaman bizler bu hesapları hiç yapmayacağız. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi. Gelişmişliği kadının toplum içindeki yeri belirler.
Tarih: 03.04.2017 - 11:24 | Gönderen: selçuk tankaya
"Iki kişiden biri olmak"! Dakikalarca düşündüm bu cümle üzerinde...! Evet Sevgili Yazarımız bu hafta çok özel bir konu seçmiş! Bir kadının yaradılışında var olan "Duyarlılığa"seslenmiş adeta...! Ve öylesine kurcalamış ki bu özelliği... Kendi adıma iki kişiden biri olarak ben, bu vatanda HAYIR lı evlatlar yetişsin diye görev ve sorumluluğumu yerine getireceğim! Oyumu kullanacağım.Eminim ki İzmir'in Dağlarında bu bahar açacak çiçekler Türk Kadının azim ve kararlılığının kokusunu salacak tüm Dünya'ya...Sevgili Birsen Tankaya Dinç teşekkürler HAYIR lı yarınlar...
Tarih: 04.04.2017 - 02:57 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales