Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TÜRKİYE’DE GASTRONOMİ UZMANI SAYISI YETERLİ DEĞİL
TÜRKİYE’DE GASTRONOMİ UZMANI SAYISI YETERLİ DEĞİL

                MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulunda bu yıl eğitim gören 4 bölüm arasından, okul birincisi olarak mezun olan Aşçılık Programı öğrencisi İzmirli Gözde Uluer; Türkiye’de Gastronomi dalında uzman sayısının, ihtiyacın çok altında olduğuna dikkat çekerek, ” Bu ilk mezuniyetim. Hedefim Gastronomi ve Mutfak Sanatları dalında okumaya devam ederek, uzman bir bilim insanı olmak.”

                Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu 2016/ 2017 Dönemi Mezunları için okul bahçesinde dün (16 Mayıs 2017)  mezuniyet töreni düzenledi. Törene MSKÜ Rektör Vekili, Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, okulun kuruluşunda destekleri bulunanlardan hayırsever işadamları Doğan Tugay, Ahmet Gençalioğlu,okul öğrencileri ve aileleri katıldılar. Aşçılık, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu ve Turizm İşletmeciliği Otelcilik bölümlerinde 926 öğrencinin eğitimine devam ettiği okul, bu yıl toplam 198 mezun verdi.

                Aşçılık Programı öğrencisi İzmirli Gözde Uluer, 4 tam puan not sistemi üzerinden 3,98 olan en yüksek not ortalaması ile okul 1.si olurken;  Turist Rehberliği Programı öğrencisi Gürsoy Tatu okul 2.si ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencisi Simay Sever de okul 3.sü oldular.

                Törende söz alan okul 1.si Gözde Uluer, Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmaz.” sözünü hatırlatarak başladığı konuşmasında;”Bugün içimizde hem bir burukluk hem de mutluluk duygusu hakim. Çünkü hayatımızda bir dönem biterken, yepyeni bir döneme de merhaba diyoruz. Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulunda geçirdiğimiz yıllar, bizlere çok şeyler kattı.Okula başlarken hepimiz hayatın zorlu koşullarına hazırlıksız gençlerken, şimdi mezuniyetimizde iyi ile kötüyü ayırabilen, haklarını savunabilen, zor durumlar karşısında mücadele etmeyi bilen ve aldığımız eğitimi nerede ve nasıl kullanabileceğinin farkında olan bireylere dönüştük.  Okul birincisi olmak, benim için ayrı bir mutluluk ve onur kaynağı oldu. Günümüzde maalesef Türkiye’de Gastronomi dalında uzman sayısı , eğitim öğretim için gereken ihtiyacın çok çok  altında. Bu benim hedefimde olan  ilk mezuniyetim.  Asıl hedefim, Gastronomi ve Mutfak Sanatları dalında okumaya devam ederek, uzman bir akademisyen, uzman birbilim insanı olmak.” dedi.

             Okul Müdürü Zekeriya Bingöl de konuşmasında ;  Yüksekokulumuzda Aşçılık, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik  ve bu yıl eklenen İkram Hizmetleri Programları ile eğitim Öğretim vermekteyiz.  Her geçen yıl Yüksekokulumuzu büyütüyoruz ve geliştiriyoruz. 110 öğrenciyle başladığımız Yüksekokulumuzda bugün 1000 üzerinde insan bulunmakta. Ayrıca küçücük bir kampüsle başladığımız Yüksekokulumuz bugün Muğla’nın en büyük ve en güzel kampüs alanına sahip olmuştur. Yüksekokulumuza birde Uygulama Oteli kazandırdık. Kışın cüzi bir ücretle öğrencilerimiz konuk ediyoruz. Yazında sizlerin hizmetine sunacağız. Geçen yıl, hocalarımızın katkıları ve çeşitli kurumlarla yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde Marmaris’i kongre kenti yapmak adına da kayda değer çalışmalarımız olmuştu. Bu yıl da Ekim ayında Marmaris’te Uluslararası Kültürel Miras ve Turizm Kongresini, dünyanın dört bir yanından gelecek yerli ve yabancı akademisyenlerle gerçekleştireceğiz. Ayrıca yine Yüksekokul olarak geçen yıl 27 - 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında ilkini düzenlediğimiz Gençlik Araştırmaları Kongresi’nin bu yıl ikincisini Fethiye’de gerçekleştireceğiz.” dedi.
                Tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Hayırsever İşadamı Doğan Tugay, Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, Okul Müdürü Zekeriya Bingöl ve eşi Yasemin Bingöl tarafından verilmesi sonrasında, geleneksel kep fırlatma töreni ve konuklara yapılan ikramlarla son buldu. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TÜRKİYE’DE GASTRONOMİ UZMANI SAYISI YETERLİ DEĞİL
tarih Tarih: 17.05.2017, 02:49 okunma Okunma: 1539
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales