Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TURİZMDE YENİ UMUT DALAMAN WEEKEND
TURİZMDE YENİ UMUT DALAMAN WEEKEND

                    Avrupalı turist cuma akşamları 2 - 3 saatte İstanbul'a oradan da 1 saatte Dalaman'a ulaşabilecek. Dönüşte de pazartesi sabahına işinde olabilecek.
               İç turizmde İstanbul ve Ankara’dan Dalaman'a uçuşlara  ilerleyen zamanlarda talebe göre Adana, Trabzon, Gaziantep ve benzeri şehirlerden uçuşlar eklenecek.
            Turizm sezon beklentilerinin oldukça  düşük olduğu bu günlerde; YDA Dalaman Airport  Dalyan, Marmaris, Fethiye ve Akyaka gibi tatil merkezlerinde turizmi arttırması beklenilen, “Otel, transfer ve uçağın bir arada olduğu 3 gün 2 gecelik tatil paketi içeren“Dalaman Weekend” projesini uygulamaya koyuyor.


            YDA Dalaman Airport’tan bugün(2 Mart 2016) verilen bilgiye göre; Dalaman Bölgesi’nin Dalyan, Marmaris, Fethiye, Akyaka tatil merkezlerinde, yaz ayları dışında da iç turizmin canlandırılması amacıyla YDA Dalaman Havalimanı  öncülüğünde AnadoluJet, Pegasus ve Muğla Valiliği işbirliğinde  başlatılan, İstanbul ve Ankara’dan Dalaman’a uçak, otel ve transferi kapsayan haftasonu tatili  “Dalaman Weekend Projesi”;  turizm sektörünün önde gelen temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel yöneticiler ile YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan, Pegasus Satış Müdürü Burcu Alın, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile Muğla Valisi Amir Çiçek’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda tanıtıldı. 3 gün 2 gece tatil paketlerinden oluşan Dalaman Weekend Projesi ile  hafta sonunda tatile gitmek isteyenlere  uçak, transfer ve otel konaklamasını kapsayan alternatifler sunuluyor.
            Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) genel merkezindeki toplantıda projeyi tanıtan YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, dünyada ve Türkiye'de yıllık izin kullanılmadan hafta sonları değerlendirme etkinliklerinin giderek arttığını belirterek, "Kişi otelini ayrı uçağını ayrı transferini ayrı düşünüp çaba sarf etmesin diye bunların hepsini tek kalemde sunduk. www.dalamanweekend.com  adresinden kolayca istediğiniz paketi satın alabiliyorsunuz. Otel, transfer ve uçağın bir arada olduğu 3 gün 2 gecelik bir paket oluşturduk. Gidiş ve dönüş uçak biletleri de dahil. Otel yıldızlarına göre değişen 299, 399 ve 499 liralık paketler mevcut. Pakete kahvaltı dahil. Dalaman'ın yemek kültürünün ve restoranlarının tanınması için paketlere şimdilik yemek dahil etmedik , ileride restoranların da dahil olacağı bir uygulama eklemeyi planlıyoruz. Hedef kitlemiz aslında büyükşehirin stresinden kaçmak isteyen herkes, ancak önemli ölçüde  de 35 yaş ve üzeri günübirlik seyahat eden, yanında büyük bagajlar taşımayan kişiler.  Dalaman Weekend Projesi ile giderek artan iç turizm hareketinde Dalaman bölgesinin payının artırılması, doğal turistik özelliklerin ve bölgeye özgü mutfağın tanıtılması da hedeflerimiz arasında.” dedi.
            Dalaman Weekend'in ilk olarak iç turizm için planlandığını dile getiren Güvenç ayrıca, "Yurt dışındaki seyahat acenteleri ile birlikte de bunu yapmayı düşünüyoruz. Bir turist cuma akşamları 2 - 3 saatte İstanbul'a oradan da 1 saate Dalaman'a ulaşabilecek. Dönüşte de pazartesi sabahına işinde olabilecek. Birçok ülkeden şimdiden iş birliği teklifi aldık. İlk olarak Sabiha Gökçen ve Esenboğa havalimanlarından Dalaman'a uçuşlar  gerçekleştirilecek.  ilerleyen zamanlarda talebe göre Adana, Trabzon, Gaziantep ve benzeri şehirlerden de uçuşlar yapılabilinecek.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TURİZMDE YENİ UMUT DALAMAN WEEKEND
tarih Tarih: 03.03.2016, 00:20 okunma Okunma: 1505
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales