Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TOBB ETÜ ÖĞRENCİLERİ DÜNYA BİRİNCİSİ
TOBB ETÜ ÖĞRENCİLERİ DÜNYA BİRİNCİSİ

               Hisarcıklıoğlu:Ben size hedef olarak bugünü koyuyorum. Bizim anlayışımızda gençlik gelecek değil. Gençlik bugündür.
                TOBB ETÜ Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri, Airbus A350, Airbus A380 ile Boeing 787 yolcu uçakları için, çok yüksek bypass oranına sahip bir motorun tasarımıyla ABD’de düzenlenen uluslararası yarışmada dünya birincisi oldu!”

                Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kuruluşu olan Ankara  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ)  mezuniyet ve yeni öğretim yılı başlangıc töreni dün (7Kasım 2015)yapıldı.

                TOBB’den verilen bilgiye göre;  TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB ETÜ Spor Salonu'nda gerçekleşen törende konuşan Başkan Hisarcıklıoğlu; “Bugün Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinin diploma töreninde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. İnsan hayatında en mutlu anlardan biri evlatlarının başarılarına şahitlik etmektir. Biz öğrencimizle, hocalarımızla, mezunlarımızla, velilerimizle, çalışanlarımızla hep birlikte büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin Mütevelli Heyet Başkanı olarak tüm mezun kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Mezunlarımıza hayat boyu başarılar diliyorum. Aramıza yeni katılan öğrenci kardeşlerime hoş geldiniz diyorum. Sevgili Gençler, Sizleri görmek ülkem adına umutlarımı pekiştiriyor. Türkiye’nin en büyük gücü gençleridir. Bizim anlayışımızda gençlik çok farklı bir yere sahip. Gençlik,  yenilik demek. Gençlik değişim demek. Gençlik enerji demek. Gençlik yepyeni ufuklar demek. Doğrudan söylüyorum; ben size hedef olarak ilerideki herhangi bir tarihi koymuyorum. Ben size hedef olarak bugünü koyuyorum. Bizim anlayışımızda gençlik gelecek değil. Gençlik bugündür. Size bugün ihtiyacımız var. Dünya çok hızlı değişiyor. Zamanın sarkacının hızlandığı bir dönemden geçiyoruz.  20 – 30 yıl öncesinin kuralları artık geçerli değil. Bilgi ve sermaye sınır tanımadan bütün dünyayı dolaşıyor. Ticaret küreselleşti, üretim süreçleri bütün dünyaya dağıldı. Küresel değerler zincirleri oluştu. Artık hizmet sektöründe bile yerel düşünmek yetmiyor. New York’ta rezervasyon yapmak için bir restoranı aradığınızda, telefonu Hindistan’da çalışan bir call center elemanı açabiliyor. İnternet yalnızca iletişim biçimimizi değiştirmedi, siyasal, ekonomik ve sosyal hayatımızın tamamını değiştirdi. İnsanlar bilgiye ve mamullere tarihte eşi görülmedik bir kolaylıkla erişebiliyor. Ortaya çıkan bu yenilikler daha büyük devrimlerin habercisi. Bioteknoloji alanında atılan adımlar hepimizi heyecanlandırıyor, 3d printerlarda doku oluşturuluyor. Mars’ta geçmişte akarsular, nehirler olduğu keşfediliyor.  Her alanda insanın hayal gücünü zorlayan gelişmelerle karşı karşıyayız. Böyle bir gezegende başarılı olmak için sizlere ihtiyacımız var.
                Akademisyen kadromuza çok güveniyorum. Bizim akademisyenlerimiz dünyanın en prestijli ödüllerini kazanıyor. Prof. Dr. Sadık Kakaç, 1979 yılından bu yana dünyada 16 bilim insanına verilen Luikov Madalyasını Sarayevo’da düzenlenen törenle aldı.  Öğrencilerimiz mezun olmadan başarı hikayeleri yazıyor.  Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri, Airbus A350, Airbus A380 ile Boeing 787 yolcu uçakları için, çok yüksek bypass oranına sahip bir motorun tasarımıyla ABD’de düzenlenen uluslararası yarışmada dünya birincisi oldu. Öğrenci kardeşlerim Fırat Kıyıcı, Bertan Özkan, Ozan Can Kocaman ve Tekin Aksu; Yrd. Doç. Dr. Sıtkı Uslu danışmanlığında bu başarıya imza attılar." dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

TOBB ETÜ ÖĞRENCİLERİ DÜNYA BİRİNCİSİ
tarih Tarih: 08.11.2015, 16:10 okunma Okunma: 1107
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales