Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TERÖRE KARŞI ÇARESİZ KALAN İNSANLIK
TERÖRE KARŞI ÇARESİZ KALAN İNSANLIK

                Ne yazık ki insan -lar, biribirini tüketiyor…
                 Bu kadar canlar giderken, insanlık olarak hiç bir şey yapamamak  ne kadar büyük acı, ne kadar büyük bir şey!..
                Hiç hesapta olmayan ama ne yazık ki, olmadık zamanlarda var olan terör, terör, terör!..
                Canlar bir bir yok olup giderken, ne için öldüklerini bile bilemeden,  soramadan, sorgulayamadan  kara toprağın birer parçası oluyorlar vahşice zamansızca!.. Daha çok yapacak işleri vardı, yaşasalardı eğer.  Alacak nefesleri, görecek günleri, yaşayacak gelecekleri vardı.
                Bir tanesi okuduğu kitabın sonunu merak ediyordu, bitiremedi!  Bu hafta sınav haftasıydı boşuna mı sabahlayarak çalışmıştı? Arkadaşları ile sohbetleri vardı. Sınavlardan sonra sevdiği kıza, ”O’nu sevdiğini” söyleyecekti. Söyleyemedi!.. Umutları gibi yarınları gibi nefesi gibi yarıda kaldı yaşamı!.. İnsanlık için de önünde hedefleri vardı. Hedefleri kitap aralarına yazılmış notlarda öylece öksüz, kimsesiz kaldılar, tıpkı diğerleri gibi.
                Bir başkası daha çiçeği burnunda yeni evliydi.  O evde ağırlayacağı dostları vardı. Yarı parçası eşi vardı. Eşi ile çıktıkları yolda, eşine söz vermişti birlikte bir yaşamı paylaşacaklarına dair!.. Eşini yarı yolda öylece bıraktırılıp zorla gönderdiler öldürerek, bir “Allaha ısmarladık” diyemeden, “Kendine iyi bak” diyemeden, Annesinin, babasının ellerini öpemeden. Yarına verdiği randevuları iptal edemeden. Öylece sorgusuz sualsiz ne için öldüğünü bilemeden, öldüreni göremeden gitti sessiz sedasız o da yanı başındakiler gibi.
                Bir diğeri yeni doğan çocukları ile hayata yeniden başlamıştı. Bu sefer yaşamın coşkusu başkaydı, çocuğunun rehberi kendisi olacaktı.  Onunla oynayacak, yapamadığı hayallerini çocuğuyla yaşayacaktı. Kendi çocuğu ile birlikte, yaşayamadığı  çocukluğunu yaşayacaktı. Baba olmuştu ama baba kelimesini bile hiç duyamadan gitti. Zamansız sorgusuz sualsiz, tıpkı diğerleri gibi.
                Daha buraya yüzlerce yaşamı yazabilirim. Duyguları, düşünceleri, özlemleri, gülüşleri, sohbetlerini, sevdiklerini,  kısacası onların ayak seslerini yazabilirim. O ayak sesleri ki her yerde. “Neden, neden, nedeeen!..” diye soran ayak seslerini. Çünkü yaşamlarında alacak daha çok yolları vardı. İnsanlık için, özgürlük için, hürriyet için.
                Uzun lafın kısası, “Ne yazık ki insan - lar, birbirini tüketiyor!..”
                Vatanımızın dört bir yanında bu topraklar için canlarını vermiş tüm şehitlerimize, Allahtan rahmet, geride kalan ailelerine ve tüm Türk toplumuna başsağlığı diliyoruz.
 Umarım bu yaşananlar son olur, bir son bulur.
                                 Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TERÖRE KARŞI ÇARESİZ KALAN İNSANLIK
tarih Tarih: 22.12.2016, 23:18 okunma Okunma: 1194
Yorumlar
Birsen Hanım;
katılıyorum size,kaleminize sağlık.
Tarih: 23.12.2016 - 15:14 | Gönderen: Gülşah İslamoğlu
Sevgili gelinim
Yine bizim duygularımızı en içten bir şekilde dile getirmişsin.Herzaman olduğu gibi seni yürekten kutluyorum,yüreğine ve eline sağlık.

Tarih: 23.12.2016 - 15:54 | Gönderen: Dinç
Yanlis politikalar sonucu yitirdigimiz bircok ana kuzusu genclerimiz. Maalesef cok cok kotu. Allah rahmet eylesin. Yureginize saglik.
Tarih: 23.12.2016 - 18:17 | Gönderen: Muzeyyen Ozker
"Ne yazık ki insanlar, birbirini tüketiyor"! Sevgili Yazarımızın bu cümlesine takılı kaldım bu haftaki yazısında.Bu cümlenin ne ötesine geçebildim, ne de Öncesinde sıralananlara...! Tükeniyormuyuz?! Evet sorguladım, sizde sorgulayın! Toprağa verilen her Can'ın yarım bıraktığı Hayatları tamamlayabilir mi geride kalanlar ya da biz. Veya cümlelerimizi tamamlayabilirmiyiz. Benim ne yaşamaya ne cümle kurmaya mecalim kalmadı. Tükendim sanki! Insan olan her yanım acıyor. Yazarımız,bu hafta kendime bile itiraf edemediklerimi,acılarımı fısıldamış ya işte o yüzden okutulası, düşünülesi satırları için Teşekkürler Sevgili Birsen Tankaya Dinç
Tarih: 24.12.2016 - 12:07 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Dilek ve temennilerize katılıyorum. Umarım, bu sıkıntıları aşarız ve çocuklarımız da daha güzel,daha huzurlu bir Türkiye'de mutluluk içinde yaşarlar...
Tarih: 24.12.2016 - 12:33 | Gönderen: Hakan Başiplikçi
faşist emperyalist düşünce ile mücadele etmek gerek, yoksa daha çok canlar toprakla buluşacak. İlimin ipine sarılmayan islam dünyası bu kafayla daha çok ayaklar altında ezilmeye devam edecektir.
Tarih: 25.12.2016 - 10:46 | Gönderen: selçuk tankay
Toplumun çoğunluğunu hayatında birtane bile kitap okumayan insanlardan oluşuyorsa olanlara şaşırmamak gerek. Tarih örneklerle dolu ama adamlar okumuyor......
Tarih: 26.12.2016 - 20:00 | Gönderen: Eros
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales