Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TEKKELER VAKIF OLDU DİYANET NE İŞ YAPAR?
TEKKELER  VAKIF OLDU DİYANET NE İŞ YAPAR?

                CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü;”Tekke ve Zaviyelerin, vakıflar adı altında tekrar faaliyet göstermesini doğru bulmuyoruz. Din eğitimi vermesi gereken kurumlar vakıflar mıdır?  O halde Diyanet İşleri Başkanlığı neden var, görevi nedir?
                Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü,  CHP ilçe binasında dün (28 Mart 2016)  yaptığı basın açıklamasında, ülke gündeminden düşmeyen Karaman’daki  Ensar Vakfı’da gerçekleşen çocuk tacizi olaylarına dikkat çekti.
                Başkan Ünlü açıklamasında; “
Son dönemde memleketimizde Ensar Vakfı isimli bir kuruluş hakkında çıkan haberlerin, ardı arkası kesilmez oldu.
                Bu haberler maalesef hepimizin malumu, normal bir insanın yüzünü kızartması gereken haberlerdir.  Bu haberler kurum yöneticilerinin, muhataplarının insanların yüzlerine bakmalarına engel olacak haberlerdir. Ensar Vakfı’nın sorumluluğundaki faaliyetlerde görev alan, çocuklara din, inanç, maneviyat ve ahlak gibi konularda da eğitim veren bir kişinin Karaman’da çocuklara tecavüz ettiği iddia edildi. Her vicdan sahibi insan gibi bizim de kanımız dondu. Bu olaylarla böyle kurumlar nelere sebebiyet verdiklerinin, ne gibi sonuçları olabileceğinin umarız farkındadırlar. Bu kurumlar çocuklarımıza, ailelere ve topluma  yaşattıkları bu gibi durumları,” Bir kişinin hatası kuruma mal edilemez.” gibi basitçe, sorumsuzca, akıl ve mantıktan uzak bir savunma ile geçiştiremezler.  Bu kurumlar organizasyonlarının her aşamasından, her noktasından ve her kişisinden sorumludurlar.
                Dikkatinizi çekti mi hiç? Bu ve benzeri sapık sapkın davranışlar, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde, Atatürkçü Düşünce Derneği’nde görülmüyor ve hiç böyle bir durumla karşılaşılmıyor. Fakat bu ve benzeri kurumlarda taciz ve tecavüz iddiaları neden se süreç içerisinde sürekli karşımıza çıkıyor.
                Kuzularınızı kuzucuklarınızı kurtlara emanet etmeyin. Çünkü çobanlar geçmişteki çobanlar değiller! Çobanlar yalancı, çıkarcı, artık kurt olmuş. Çocuklarımızı kime emanet ettiğimize dikkat edelim. Onlar en değerli varlıklarımız, hepimiz onlar için çalışıyoruz.
                Bana “niye siyaset yapıyorsun” diye soruyorlar. Çocuklar için diyorum. hepimizin çocukları yarın bir tane daha az sorunla uğraşsın diye siyaset yapıyorum. Çocuklar daha güzel bir Türkiye’de, daha güzel bir dünyada insanca barış  içerisinde yaşasın diye siyaset yapıyorum.
                Siyasetçiler ve devlet görevlileri toplumdan kopuk, hassasiyetlerden gerçeklerden uzak, sorumsuz ve hamasi açıklamalar yapamazlar. Çocuklardan ve çocukların geleceğinden bölgesinde birinci derecede sorumlu olan, devletin görevlisi olması gereken kişiler, aynaya bakabiliyor musunuz? Bu halktan vekalet almış yani aslının vekili olmuş , bu halkın gerçeklerini hassasiyetini bilmesi gereken kişiler aynaya bakabiliyor musunuz?
                Yine gündemin hızla değiştirildiğinin ve farklı konularla toplumun oyalandığının farkında olalım. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en önemli olaylarını açıklayabilecek bir kişinin, ancak Amerikan adaleti tarafından teslim alındığının farkında olalım. Doğuda her gün şehit veriyoruz. Terörün bu memleketin başına yeniden bela edildiğinin farkında olalım.
                Ben askerliğimi Şırnak’ta Akçay’da Gabar Dağı eteğinde yaptım. Benim gibi milyonlarca vatan evladı vatan görevini, namus borcunu ödedi. Teröre karşı eyleme davet yapması gereken kişilerin, vatana borcunu ödeyenler olduğuna inanıyorum.
                13 Aralık 1925’te kapatılan Tekke ve Zaviyelerin, vakıflar adı altında tekrar faaliyet göstermesini doğru bulmuyoruz. Din eğitimi vermesi gereken kurumlar vakıflar mıdır?  O halde Diyanet İşleri Başkanlığı neden var, görevi nedir?
                Gelin biz çocuklarımızı çağdaş ve medeni bir neslin, memleketin ve dünyanın kurtuluşu olduğunu bilen Büyük Atatürk’e emanet edelim. Büyük Atatürk’ün dediği gibi; ” Türk Milleti bunlarla da baş etmesini bilecektir.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TEKKELER  VAKIF OLDU DİYANET NE İŞ YAPAR?
tarih Tarih: 29.03.2016, 03:31 okunma Okunma: 888
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales