Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TAVSİYE EDİLECEK KOMUTANLAR TASVİYE EDİLİNCE
TAVSİYE EDİLECEK KOMUTANLAR TASVİYE EDİLİNCE

                Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi; Kurtuluş Savaşımızın mutlu sonu kabul edilen, 30 Ağustos 1922'de Afyon Dumlupınar'da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun  94. Yılında yayınladığı mesajda, kutlamalar için halkı sokaklara, meydanlara çağırdı.
ÇYDD Marmaris Şube Başkanlığından verilen bilgiye göre, "30 AĞUSTOS ZAFERİ’NİN 94. YILINDA ‘TARİFSİZ KEDERLER' İÇİNDEYİZ AMA UMUTSUZ DEĞİLİZ" başlıklı mesajda; “30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman komutanlarımızın ve ordumuzun, yiğit halkımızın yediden yetmişe desteğiyle kazandığı “Büyük Zafer” sömürgeci devletlerin Anadolu'yu parçalama ve paylaşma kararlarını boşa çıkarmıştı. Bu zafer ülkemize laik, demokratik, çağdaş bir hukuk devleti olmanın kapılarını açmıştı.
                Ne yazık ki bugün, özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın güvencesi olan ordumuzun yurtsever komutanlarının Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslarla tasfiye edilmesi; ülkemizi çağ dışı karanlık bir bataklığa, din devletine götürecek bir yapının siyasi iktidarın da aymazlığıyla ordumuzu ele geçirme girişimi bizi 15 Temmuz’a, uçurumun eşiğine getirdi.
                Her gün biraz daha tırmanan terör nedeniyle yitirdiğimiz canların yarattığı acı, yürekleri dağlıyor; “lanetleme” sözcüğü yıkımı onarmaya yetmiyor; sınır güvenliğimizle ilgili sorunlar, ülkemizin geleceğiyle ilgili büyük bir kaygı ve korku yaratıyor. Bütün bunlar bayram sevincimizi gölgeliyor; ama umutsuz değiliz.
                Ülkemizin güvenliği, sağlığı, yönetsel, ekonomik, sosyal, siyasal, eğitsel, çevresel pek çok sorununun çözümü, tüm yurttaşlarımızın fırsat eşitliği ve sosyal devlet ilkeleriyle, barış içinde çağdaş eğitimden yararlanmasında, özcesi ‘gerçek demokrasi’de yatıyor. Hukukun üstünlüğünü, laik ve bilimsel eğitimi yaşama geçirmeyi ilke edinen bir anlayışın iktidarda, muhalefette, tüm toplum kesimlerinde benimsenmesi ve bu doğrultuda birlikte çalışılması tek çaredir. Yurttaşlar olarak din, mezhep, etnik ve benzeri hiçbir savaş istemiyoruz. Barış içinde, bir arada yaşamanın yolunu mutlaka ama mutlaka bulmalıyız. Bunun için Atatürk’ün Büyük Nutuk’ta öğütlediği gibi bağrımızda yetiştirerek başımızın üstüne dek çıkaracağımız insanların kanındaki, vicdanındaki öz mayayı çok iyi incelemeye dikkat etmekten hiçbir zaman geri kalmamalıyız.
                30 Ağustos 1922’de tüm varlığını ortaya koyarak özgürlük ve bağımsızlığın bedelini ödeyenlere ve gelecek kuşaklara borcumuz var. Bunun için 30 Ağustos’ta meydanlarda, sokaklarda, Atatürk’ün huzurundayız.” denildi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TAVSİYE EDİLECEK KOMUTANLAR TASVİYE EDİLİNCE
tarih Tarih: 28.08.2016, 00:48 okunma Okunma: 697
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales