Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TATİL EFSANESİ ORHANİYE KIZKUMU MOTEL'DE YAŞANIR
TATİL EFSANESİ ORHANİYE KIZKUMU MOTEL'DE YAŞANIR

              Marmaris’in Orhaniye Köyü Mahallesi’nde bir yer…
                İşte o yer aslında dünyaca bilinen bir efsanenin, hala yaşamını sürdürdüğüne inanıldığı bir yer. 
            Neresi derseniz;
Orhaniye Köyü’nün ilk turizm tesisi KIZKUMU Motel…
                Orhaniye’de öykü çok ama böylesi yok!...

                Köyde son günlerde dolaşan konu; her yıl binlerce yerli yabancı konuğun ziyaret edip, mistik olarak yaşamaya çalıştığı KIZKUMU PRENSESİ..

                Marmaris'e 30 km uzaklıktaki Orhaniye Köyü'nde, yaklaşık 600 metre uzunlukta ve 3,5 metre gibi eninde, kızıla yakın kahve rengi  kumların oluşturduğu deniz üstündeki Kızkumu  yolu, hala dünyanın her yerinden insanların üzerinde mitolojik tarihi yaşamaya çalıştıkları efsanesi...

                Uzaktan görenlerin deniz üzerinde yürünüyor hissini yaşadıkları Kızkumu, hala gizemini koruyor.Köyde konuşulanlara göre mitolojik zamanlarda Bybassos Kralı'nın dillere destan güzellikteki kızı adı bilinmeyen prenses, Orhaniyeli bir balıkçıya aşık olur. Kız geceleri sahile çıkıp yaktığı kandille aşkına işaret vererek, balıkçı da sandalla gelerek buluşurlar. Bu gizli buluşmayı öğrenen kral; askerlerine kızını kumsalda yakalayıp elindeki kandili alarak balıkçıya işaret vermelerini ve balıkçıyı yakalamalarını emreder. Balıkçı karşı kıyıdan ışığı gördüğü anda prensesle buluşmak için kürek çekmeye başlar. Kız askerlerin elinden kurtulup denizin ortasındaki delikanlıya doğru koşmaya başladığı anda, mucize gerçeklenir  kızın her attığı adımda,  deniz anında kumdan yola dönüşür ve kızı takip eden askerler her adımda suya gömülür.  Tüm bunlar yaşanırken bir askerin attığı ok, prensese saplanır. Efsaneye göre de şimdiki KIZKUMU, rengini prensesin kanından alır. Yaralı prensesi kayığına alan Orhaniyeli balıkçı; aşkıyla birlikte ortadan kaybolur ve binlerce yıl sonrası bu gün bile, izlerini bulmak için dünyanın her yerinden insanlar KIZKUMU’na gelir.
İŞTE O YER KIZKUMU MOTEL

                Kızkumu Prensesi’nin yaşadığı rivayet olunan yer, aslında bugün için; 1982’ de köyün ilk turizm tesisi olarak yapılan KIZKUMU MOTEL. 60 yataklı grup ve aile ortamı için ideal,doğanın sarı yeşil mavi tonlarından KIZKUMU’nun kızıl tonlarına tanık olacağınız Motelin sahibi işletmecisi; dedesinden miras kalan tesisi işleten Özden Özdemir ve 11 yıl önce tatile geldiğinde tanıştığı, Kızkumu Prensesi örneği, Üstad Orhan Veli’nin dediği gibi, “Birden bire aniden oluveren, bir aşk misali…” çiçeği burnunda eşi Çiğdem Özdemir.

                Köyde konuşulanlara göre efsane; KIZKUMU Motel’in olduğu yerde başlamış. Denizdeki  KIZKUMU yoluna sadece 100 metre uzaklıktaki motel, sanki rivayeti gerçeklercesine, yürüyüşün başlangıç noktasında.

           Gelelim günümüze… KIZKUMU Motel; genç Özdemir çiftinin yönetiminde, sizi mitolojik tarihin merkezinde, oldukça ekonomik fiyatlarla evinizden turistik tarihe yolculuğa çıkabileceğiniz, yeşil mavinin her tonu ve sessizlik ortamında konuk etmek için bekliyor.

                Burada rakam yazmayacağız ama o yüksek kaliteli ortamda fiyatlar, inanılmaz derecede komik. İster oda kahvaltı, isterseniz yarım pansiyon!.. Biz önce inanmadık, yaşadık anladık!... Yok böyle hem ekonomik hem de muhteşem bir tatil!.. AjansSevgi Marmaris

KIZKUMU MOTEL - Özden Özdemir
Tel 
(0252) 
487 10 23 - 0555 572 83 16
www.orhaniyekizkumu.com
Orhaniye Köyü 
Mah. Kızkumu MARMARİS

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

TATİL EFSANESİ ORHANİYE KIZKUMU MOTEL'DE YAŞANIR
tarih Tarih: 10.08.2016, 22:16 okunma Okunma: 3415
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales