Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TARSUS ŞEHİDİYLE ŞEHİTLER İÇİN TEK YÜREK OLDU
TARSUS ŞEHİDİYLE ŞEHİTLER İÇİN TEK YÜREK OLDU

  Hakkari Dağlıca'daki hain saldırıda şehit olan Tarsuslu  Astsubay Çavuş Cemre Salih Gözen, baba ocağında onbinlerin katılımıyla, alkışlarla ve gözyaşları arasında toprağa verildi.
                Ailenin 3 çocuğundan  tek oğlu olan 25 yaşındaki şehit Cemre Salih Gözen'in, Tarsus Ulu Cami'deki cenaze törenine Mersin Valisi Özdemir Çakacak, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek, Ali Öz, Aytuğ Atıcı, Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Hüseyin Çamak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Atilla Nejat Demirhan, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'ın yanı sıra 10 binlerce Tarsuslu katıldı.

                Cenaze namazının kılındığı Ulu Cami avlusunu bayraklarla donatılırken, törene katılan 10 binlerce vatandaş sık sık tekbir getirerek, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Şehide uzanan eller kırılsın", "Şehidim hakkını helal et bize" sloganları attı. Şehit Gözen'in cenazesi ikindi namazına müteakip kılınacaktı. Ancak törende 3 saatlik gecikme yaşandı. Şehidin cenazesi Hakkari'den uçakla Adana'ya, buradan da karayolu ile öncelikle ailesinin yaşadığı Tarsus'un Yeşilyurt Mahallesi 4103 Sokak'taki evine götürüldü. Şehidin cenazesi ailesi tarafından gözyaşları ve alkışlarla karşılanırken, şehidin babası ambulansa binerek naaşı okşadığı sıra baygınlık geçirdi. Gözyaşların sel olduğu baba ocağında anne Fatma Gözen, şehidin kız kardeşleri polis olan Doğa ve Dünya Gözen ağabeylerinin cenazesine sarılıp ağladılar. Daha sonra cenaze namazı için şehidin naaşı askerler eşliğinde Ulu Camii'ne getirildi. Törende ilk olarak Cemre Salih Gözen'in özgeçmişi okundu. Ardından Mersin Müftüsü Ali Melek, şehit Gözen'in cenaze namazını kıldırdı. Müftü Melek'in helallik istemesi sırasında duygu dolu anlar yaşanırken, Şehit Gözen'in acılı ailesi ayakta durmakta zorlandı. Şehidin naaşı ilk olarak askerlerin omzunda cami dışında bekleyen tören arabasına konuldu. Yaklaşık 20 metre kortejin ardından top arabasına bindirilerek Tarsus Şehitliği'ne defnedildi. AjansSevgi Marmaris

__________________________________ 

TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

TARSUS ŞEHİDİYLE ŞEHİTLER İÇİN TEK YÜREK OLDU
tarih Tarih: 09.09.2015, 00:33 okunma Okunma: 1084
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales