Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SORUNU TBMM ÇÖZMEZSE BAŞKA ÜLKELERİN MECLİSİ ÇÖZER
SORUNU TBMM ÇÖZMEZSE BAŞKA ÜLKELERİN MECLİSİ ÇÖZER

                CHP Sağlık Komisyonu’nun gündemi sahte ilaçlarken, dün yaşanan terör olayları sonrası değişerek,”Sahte hükümet, sahte demokrasi ve sahte güvenlik” oldu.
                CHP Sağlık Sistemi Hastaneler ile Hastane ve Engelli Haklarını İnceleme ve İzleme Komisyonu Ankara’da yaşanan patlamanın ardından olay yerine giderek incelemelerde bulundu.
İnceleme sonrası CHP Komisyonu, Ankara Güven ve Numune Hastaneleri ile GATA’ya giderek, yaralılar hakkında bilgi aldı.
                CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir tarafından verilen bilgiye göre;TBMM’de düzenlenen basın toplantısında Komisyon adına açıklamayı yapan İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, “Bugün sahte ilaçlar üzerine basın toplantısı yapmayı planlıyorduk. Ancak dün yaşanan katliamdan sonra konumuz sahte hükümet, sahte demokrasi ve sahte güvenlik oldu” dedi.
                Her hafta Perşembe günleri basın toplantısı düzenleyen CHP Sağlık Komisyonu üyeleri Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Bursa Milletvekilleri Dr. Ceyhun İrgil ve Ecz. Erkan Aydın, Kayseri Miletvekili Dr. Çetin Arık ve İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, bu hafta Ankara patlaması nedeniyle gündemlerini değiştirdiklerini, patlamanın ardından yaralıları ziyaret ederek, ailelerin yanlarında olduklarını dile getirdiler. Hastanelerden aldıkları bilgileri paylaşan komisyon, “Ülkemiz yoğun bir gündem trafiği içerisinde. Keşke ülkenin önünü açacak gündemlere yoğunlaşılsaydı, ama maalesef Türkiye’de yaşanan olaylar yüzümüzü önümüze düşürüyor” açıklamasını yaptı.  Ülkenin başkentinde 4 ay arayla bomba patladığına dikkat çeken komisyon, hükümetin tek yaptığının yayın yasağı getirmek olduğunu, yaşanan olaylarda ciddi bir güvenlik zaafiyeti yaşandığına dikkat çekti.
                Komisyon adına açıklamayı yapan İstanbul Milletvekili Şeker, 10 Ekim Ankara Katliamından sonra ikinci katliamın yaşandığını, olay yerine ilk giden milletvekili olarak gördüklerinden yüreğinin ve kanının donduğunu söyledi. Bir otobüsün tamamen yandığını belirten Şeker, yaralıların ağırlıklı olarak patlamaya bağlı cam yaralanması ve solunum yolları yanması akciğer patlaması nedeniyle getirildiklerini belirtti. Servislerin en az 50 kişilik olduğuna dikkat çeken Şeker, ölü sayısının artmasından endişe duyduklarını söyledi. Tüm terör örgütleri ile etkili mücadele yürütülmesi gerektiğini söyleyen Şeker, insanların en temel hakkı olan yaşama hakkının tehlikede olduğuna dikkat çekerek, “Böylesi bir ortamda et fiyatlarını, kişisel verilerin korunması kanununu konuşmak yerine can güvenliği, ülke güvenliği konuşulmalıdır” dedi. Şeker konuşmasının sonunda,Bir sonraki patlama mecliste mi yoksa Genelkurmay binasında mı patlayacak, diye sordu.
                Muğla Milletvekili Demir konuşmasında, “CHP Sağlık Komisyonu olarak bugün farklı bir gündemle buraya gelecektik, ama dün yaşanan olaylar nedeniyle gündemimiz Ankara’da yaşanan terör olayları oldu.  CHP olarak daha fazla şeyin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Meclis ise hiçbir şey yapmıyor. Meclis maalesef hükümetin sessiz mahcup bakanları orada otururken dahi, eleştirileri bile AKP’nin grupbaşkanvekilleri yapıyor.  Parlamentodaki durum budur. Dün 2 kez AKP grup başkanvekili hükümeti savunma noktasına geldi. Yazık ki bakanlar kendini savunamaz haldedir. Parlamento Türkiye’deki terör olaylarının çözümünü üretmezse başka parlamentolar bu işi çözer. Başta meclis başkanı ve bütün grupların ve bizlerin bunu çözme konusunda artık öteleyecek ne zamanı ne de enerjisi var. Artık terör konusu mecliste çözülmelidir. Bundan sonra bu süreç daha da hızlandırılmalıdır. Özellikle eğer TBMM bu sorunu çözmezse başka meclisler bu sorunu çözme noktasına gidecektir bir kez daha altını çizmek isterim. Bu da bizim için büyük bir zayıflık olacaktır. Dünkü olaylarda CHP sağlık komisyonu üyemiz Ali Şeker , olay yerine 3 dakika sonra gitmiş ve olayları yakinen görmüş ve incelemiştir. Daha sonra da 7 milletvekili hastanelerde yaralıları ziyaret ettik, ailelerin yanında olduk.” dedi. 
                      Antalya Milletvekili Kara da, dün CHP olarak Suriyelilerin kontrolsüz olarak sınırları aştığına dair verilen araştırma önergesinin reddedildiğini hatırlatarak; hükümetin Suriye politikasının ülkemizde can güvenliği politikasını yok ettiğini, başkentin en güvenlikli bölgesinde teröristlerin alçakça bir saldırıyı düzenleyebildiklerine ve hükümetin sadece saldırıyı kınamakla yetindiğine dikkat çekti. Saldırganın kimliğinin Suriye uyruklu olmasının bugüne kadar dile getirdikleri endişelerin ne kadar haklı olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Kara, Mit Müsteşarı ve İçişleri Bakanının güvenlik zaafiyeti konusunda ne yapacaklarını merak ettiğini söyledi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

SORUNU TBMM ÇÖZMEZSE BAŞKA ÜLKELERİN MECLİSİ ÇÖZER
tarih Tarih: 19.02.2016, 03:16 okunma Okunma: 881
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales