Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SOKAK HAYVANLARINA DEVLET DESTEĞİ
SOKAK HAYVANLARINA DEVLET DESTEĞİ

            HAYDOS’a ait sokak hayvanları bakımevinin işletilmesinin, Dalaman Belediyesi’ne devredildi. Bakımevindeki işler  Belediye ve HAYDOS tarafından beraberce yürütülecek.

            Muğla İl Hayvanları Koruma Kurulu 2015 yılı 1. Toplantısı Muğla Valiliği 75. Yıl Toplantı Salonu’nda yapıldı. Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç’ın yanı sıra toplantıya Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Buket Kallem, daire müdürlükleri yetkilileri, ilçe belediye başkanlıkları ve hayvan hakları derneklerinin temsilcileri katıldı.

Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; toplantıda Dalaman’da bulunan, Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) tarafından yönetilen geçici hayvan bakımevine ait mevcut sıkıntıların giderilmesi hususu görüşülüp HAYDOS’a ait bakımevinin işletilmesinin Dalaman Belediyesine devri, bakımevindeki iş ve işlemlerinde 5199 sayılı Kanun ve Yönetmelikleri çerçevesinde HAYDOS tarafından beraberce yürütülmesi konusunda mutabakata varıldı.

            Toplantıda ayrıca Yaban Hayatı Bilgi Sistemine düzenli veri girişinin sağlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, yetki devri kapsamında Kaymakamlıklar tarafından belirlenen denetim elemanlarının görev yapmalarının sağlanması, ev ve süs hayvanlarına verilecek eğitimin organizasyonu işinin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili İlçe Belediyeleri tarafından yapılması, hayvan dövüşleri konusunda İl, İlçe Emniyet Müdürlükleri ile İl, İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından sağlanan mevcut desteğin daha da arttırılması, veteriner hekimi olmayan Belediyelerde yeterli sayıda veteriner hekim istihdamının sağlanması ve belediyelerde, Veteriner İşleri Müdürlüklerinin kurulmasına öncelik verilmesi hususları görüşülerek karara bağlandı. Golden Bülten AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

SOKAK HAYVANLARINA DEVLET DESTEĞİ
tarih Tarih: 26.02.2015, 21:09 okunma Okunma: 1061
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales