Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SİZCE KADIN DENİLEN?
SİZCE KADIN DENİLEN?

                Kadınların yaşamı, giyimi, kuşamı, konuşması, gülmesi gibi davranışlarıyla ilgili bu anlaşılmazlık, bu çelişki nedir, kadın kavramı neden rahatsızlık  verir?..
                Öncelikle bir can doğuran, o canı doğduğu andan itibaren ilk sarıp sarmalayan,  doyuran, koruyan ve büyütme yolunda tüm ihtiyaçlarını karşılıksız sağlayan kişiler yani analarımız, bir kadın - kadınlarımız. Sonrasında kız kardeşimiz, ablamız  yaşamı paylaştığımız eşimiz
                Ana yarısı teyzemiz baba yarısı halamız,karşı komşumuz Hatice teyzemiz, yan komşumuz Melahat ablamız, bilim ışığıyla aydınlatan öğretmenlerimiz, ilk  aşkımız okul arkadaşımız, komşu kızımız yani kısaca kadınımız- kadınlarımız!.. Ortaokul lisemiz, üniversitemiz ve evde işte omuz omuza ömrü paylaştığımız yaşam döngü ortağımız.
                Dünyaya getirdiğimiz kızımız, ömrümüzün son deminde  ellerine teslim olacağımız evladımız, yani kadınlarımız!.. 
                ………………..
                Anlaşılamaz olan, nasıl bir dürtü nasıl bir algıya sahibiz ki ,rujundan, eteği, elbisesi, pantolonu  şortu hatta tesettürlü kıyafetinden bile ortalık yerde, metrobüste yolculuk yaparken tahrik olunabiliniyor?..
                 Kadın yada erkek; tüm insanlar yalnızca bir kadından dünyaya gelirler. Doğanın olmazsa olmaz kuralı bu. Peki sizi dünyaya getiren ananızda mı aklınıza gelmez, düşüncenizde  şehvet dürtüsünden başka bir dürtü vicdan, hiç mi yok ta kadını olmazsa olmaz bir cinsel nesne olarak  görürsünüz?..
                İnsanın var oluşunun değişemez gerçeği; yaşamdan kadını çıkarın, geriye sadece bir “Hiç!..” kalır.
                           Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

SİZCE KADIN DENİLEN?
tarih Tarih: 28.09.2016, 00:30 okunma Okunma: 1369
Yorumlar
"Insanın varoluşunun değişemez gerçeği;Yaşamdan kadını çıkarın,geriye sadece, bir "HIÇ"...! kalır" Yazarımız bu hafta çok naif bir konuya dikkat çekmiş...! "Sizi bir tek nefisten yaratan ve gönlünün huzura kavuşacağı eşini de ondan var eden Allah'tır." Diyen kutsal kitabın aksine kadına bakışda; Adem ile Havva Hikayesi ile ilgili Çekirdek İnançların etkili olduğunu düşündürüyor bana..! Ademin yasak elmayı yiyerek cennetten kovulması ve sorumlusunun Havva olarak gösterilmesi gibi bir Düşüncenin erkek beyninde yarattığı erozyondan dolayı kadın o gün bu gündür lanetlenmekte zulüm görmekte!..Erkekler,iradesinin zayıflığını, aslında belkide doğada en zayıf ve kof bir varlık olduğunun üstünü örtmek çabasında mıdır kadını yok sayarak...! Öyle ya! Sevgili Yazarımız ne güzel sıralamış Hayatımızdaki Kadınları.. Yaşamın her alanında bir nefes kadar yakınında olan bir Varlığı yok saymak zulmetmek ancak Ademoğlunun intikamı olsa gerek!Sevgili Yazarımız çok hassas ve çok naif bir konu ile bu hafta bir gerçekle yüzleştirmiş bizi! Teşekkürler Sevgili Birsen Tankaya Dinç Kadın Olmanın Gerekliliğini hatırlattığın için.Evet Kadını Yaşamdan Almak Sadece Bir Hiçlikte Yaşamaktır !

Tarih: 28.09.2016 - 09:46 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Kaleminize sağlık Biraen Hanım anlayanlar için güzel bir özetleme olmuş.
Tarih: 28.09.2016 - 13:09 | Gönderen: Soner inal
Birsen Hanım kaleminize sağlık,kadınların hayatımızdaki önemi ancak bukadar anlaşılır aktarılabilir.
Tarih: 28.09.2016 - 13:14 | Gönderen: Serdar Köse
Bu kadar duru anlatılabilir . Kutlarım
Tarih: 28.09.2016 - 13:49 | Gönderen: Güler Özcan
Kutlarim. Su anda ulkemiz icin cok onemli bir konu. Hepimizin de bildigi gibi kadinlarimiz, ozellikle Anadolu da, sadece dogurganligiyla ozdeslesmis, bir esya gibi ve esinin daima gerisinde ikinci sinif bir vatandas gibi yasamini surdurmekte. Hem ailede ve hem de okulda egitim her konuda cok onemli. Tesekkurler tekrar kutlarim.
Tarih: 28.09.2016 - 14:50 | Gönderen: Muzeyyen Ozker
hastalıklı beyinler:bu beyinler düşünmez,felsefe yapmaz, yalnızca birileri tarafından güdülür, idare edilir. Bu belli şeylere empoze edilmiş beyinler acınacak durumda. Din denilince akıllarına kadınlara zulüm etmekten başka bir şey gelmez. Oysa akla gelecek: ilim,adalet saygı, hoşgörü,eşitlik,helal,haram,kamu haklar vs bunları ilgilendirmez.Merak ediyorum,biz islamı kabul etmiş kişiler olarak, bunlar hangi dine mensuplar..?

Tarih: 06.10.2016 - 12:16 | Gönderen: SELÇUK TANKAYA
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales