Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SEN NELERE KADİRMİŞSİN EY ATA’M!..
SEN NELERE KADİRMİŞSİN EY ATA’M!..

                 “Bilsen neler neler değişti ülkemizde, sen aramızdan ayrıldıktan sonra Ey Yüce Ata’m…”
                Aramızdan fiziken ayrılışının üstünden tam 79 yıl geçti ama yok edilemez varlığın; gidişine inat içimizde Cumhuriyetimize koruyucu olurken, sana ve  kurduğun Cumhuriyetimize düşmanlık besleyenlerinde bitmek bilmeyen kabusu oldu.
                Belki de ebedi istirahatgahın Anıtkabir; yıllar sonra ilk kez bu 10 Kasım’da, öncelikle daha önce sana karşı oldukları bilinenleri konuk edecek. Tabii  biz de 78 yıldır olduğu gibi 79. Yılda da orada, ülkemizin dünyamızın her yerinde her köşesinde olacak, bizlere bıraktığın ülkemizin Cumhuriyetimizin bekçisi olarak görevimize devam edeceğiz.
           
 Rakamsal olarak öyle söyleniyor;  79 yıl sonra halen varlığın, görüşlerin bizim ve onların her an gündemindeyse, söylediğin her söz sanki bu gün yaşanıyormuşçasına insanlarda algı yaratıyor sonuç veriyorsa, yüreklerde halen sımsıcak sevgi ve saygıyla anılıyorsan…
               Ey Yüce Atatürk;  “Sanki 79 yıl gibi değil de, sanki evet sanki, az önce aramızdan ayrılmışsın duygularıyla, tam 79 yıldır seninleyiz biz. Biz ayrılamayız, hiç ayrılamayız...”
                Ey Sevgili Okuyucular:Şimdi siz söyleyin bana!..
                Böyle evrensel anılabilmek, dünyada kaç lidere nasip olmuştur?.. Bırakın sadece Türk Milletini, evrensel lider olmak, olabilmek başka hangi bir milletin önderine nasip olmuştur? ..
                Atatürk’ün fikirleri, hür irade üzerinedir. Ben bir Cumhuriyet kadını olarak, yıllar önce okuduğum “Nutuk” kitabını, bugünlerde bir kez daha, tekrar okuyorum. Ve okudukça da ne kadar az zamanda ne kadar çok olaylar yaşadığını ve kişilerle baş ettiğini, öngörüsüyle sonraki zamanlarda yaşanabilecekleri  görerek ilerlediğini bizlere bir kez daha gösteriyor ,Sevgili Rahmetli Ulu Önderimiz Atatürk...
                 Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ile anarak, Nutuk tan bir bölümü, sizinle paylaşıyorum.
                “Tam bağımsızlık denildiği zaman, elbette siyasî, malî, iktisadî, adlî, askerî, kültürel ve benzeri her hususta tam bağımsızlık ve tam serbestlik demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan mahrumiyet, millet ve memleketin gerçek mânasıyla bütün bağımsızlığından mahrumiyeti demektir. Biz, bunu temin etmeden barış ve sükûna erişeceğimiz inancında değiliz.” 1921 (Nutuk II, s. 623-624)
                       Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

SEN NELERE KADİRMİŞSİN EY ATA’M!..
tarih Tarih: 10.11.2017, 01:18 okunma Okunma: 1285
Yorumlar
Atatürk, her gönülde başka bir sevgi bağı ile yatmakta. !0 Kasım 1938 de ebedi hayata uğurlanırken, Atatürk sevgisi nesilden nesile aktarılmak için gönüllere yeniden ekiliyordu. O tohumlar çoğaldıkça çoğalıyor. Türk Milleti var oldukça. İşte ilim ve fenni hayatının vaz geçilmezi olunca, Yaptıkları hep doğru olmuştur. Atatürk Umudu bitmiş bir tebaayı koskoca millet yaptı. Anlat anlat bitmez. Her bireye Nutuk'u okumayı öneririm.
Tarih: 10.11.2017 - 16:48 | Gönderen: SELÇUK TANKAYA
Satırlarına "Bilsen Neler Neler Değişti....." Diyerek Başlayan bir yazı kaleme almış Sevgili Yazarımız! Durdum! Bir cümle ötesi sarsılacağımdan emindim sanki...! Aylar önce "HAYIR"lara vesile olur diyen gönlüm... Kırıktı! Umutlarım kaybolmuştu... !Bilinmedik bir hüzün vardı içimde, bir gariplik. "Anladım ki, ya ben fazlayım ya da biri eksik....!" Diyordum. Neler neler değişmedi ki! Takvim yaprakları sarmıyor ki geri..Güneş doğuyor,batıyor gün bitti diyordum. Değişmeyen şeylerde var! Sarı Saçlı Mavi Gözlüme duyulan sevgi, özlem...! Bu 10 Kasım bir başkaydı sanki...!Ve sonra yazının Devamını getirdiğimde yanılmadım işte! Yazarımız okuyucusunun Yüreğini ve beynini avuçlarında harmanlamış ve hatta hakkınız yok bu umutsuz olmaya dermişcesine silkeliyerek ve yine reçetesini vererek seslenmiş bize! ÇareSİZ değilsiniz der gibi..."NUTUK"Demiş! Kaç kez okuduğum "NUTUK" elimde şimdi! Teşekkürler Sevgili Birsen Tankaya Dinç...! Bu Yazıyı iliklerimde ve hücrelerimde hissettim. Ve yazının sonunda gözlerimde yaş vardı. Anladım ki MUSTAFA umudun, KEMAL mücadelenin, ATATÜRK yarınların, geleceğin. 2023 ün bin Yılların adıydı...! Sevgili Yazarımız göstermiş hünerini bize yön vermiş yol göstermiş. Haydi "NUTUK" okumaya....
Tarih: 13.11.2017 - 08:17 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales