Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ŞEHİRİÇİ VE KÖY MİNİBÜSLERİ HALK OTOBÜSÜNE DÖNÜŞÜYOR
ŞEHİRİÇİ VE KÖY MİNİBÜSLERİ HALK OTOBÜSÜNE DÖNÜŞÜYOR

                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla ili genelinde başlattığı, şehiriçi ve köy minibüslerinin  Halk Otobüsüne dönüşümüne;  kooperatifler, birlik ve köy statülü araç sahipleri yoğun ilgi gösteriyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Muğla ili genelinde vatandaşlara daha kaliteli, modern, engelli rampalı araçlarla hizmet vermek ve vatandaşların yasal hakları olan 65 yaş üstü, şehit yakını, gaziler, sporcular gibi toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaları için başlatılan Halk Otobüsüne dönüşüm kapsamında 21 kooperatif ve birlik araçları 544 üyesi ile Özel Toplu Taşıma aracı statüsüne geçti.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa, Muğla ili genelinde vatandaşlara insan odaklı, çevreye duyarlı, kaliteli, örnek ve güvenilir hizmet sunmak için çalıştıklarını, şoför esnafıyla birlikte hareket ederek ulaşımda dönüşümü gerçekleştirdiklerini söyledi.  Kolukısa; “Muğla Büyükşehir Belediye Meclisinin 14/05/2015 tarihli ve 169 sayılı kararı ile özel taşımacılık statüsündeki kooperatif, birlik ve köy statülü araçların Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüşümü için çalışmaları başlattık. Şoför esnafımızın da destekleri ile Muğla ili genelinde vatandaşlarımıza daha modern, çevreci, engelli erişimli araçlarla hizmet vermeye başladık. Yatağan ve Dalyan’da başlattığımız dönüşüme 21 kooperatif ve 544 üyesi daha katıldı. Muğla’da ulaşımda vatandaşlarımıza daha güvenli, konforlu, engelli rampalı, çevreci araçlarla hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla’da 243 araç, 10 bin 62 yolcu taşıma kapasitesi ile hizmet veriyoruz. Özel Toplu Taşıma aracına dönüşümle de şoför esnafımız Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin güvencesinde vatandaşlarımıza kaliteli ve konforlu hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla ili genelinde vatandaşların daha konforlu, modern araçlarla toplu taşıma hizmetinden yararlanması için yeni hatlar açtıklarını, yeni araçlar aldıklarını söyledi ve bu sektörde çalışan şoför esnafıyla birlikte hareket ederek Muğla’da toplu taşımada birliktelik, uyum sağlayacaklarını belirtti. Başkan Gürün; “Toplu taşıma hizmetinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyor, yatırımlar yapıyoruz. 33 yeni aracımız daha Muğla ili genelinde kullanılmak üzere hizmete sunuldu. Toplu ulaşımda dönüşümle de Muğla’da bu sektörden evine ekmek götüren şoför esnafımızla birlikte hareket ederek vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek istiyoruz. Özel Halk Otobüsüne dönüşen araçlar ile ulaşımda daha güvenli, konforlu araçlar ile Muğlamızda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verecek, ayrıca çevreci araçlarla da çevremizi koruyacağız.” dedi.
MENTEŞE KÖYCEĞİZ ORTACA SEFERLERİ BAŞLADI
                Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla ili genelinde vatandaşlara 243 araçla sunduğu toplu taşıma hizmetine artan yolcu sayısı ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda yeni hatlar ilave etmeye devam ediyor.  Yılbaşından itibaren Menteşe, Köyceğiz ve Ortaca ilçeleri arasında karşılıklı seferlerle sabah 07.00’den akşam 20.00’a hizmet vermeye başlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi araçları;  modern, çevreci, engelli rampalı özelliklere sahip. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/

REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ŞEHİRİÇİ VE KÖY MİNİBÜSLERİ HALK OTOBÜSÜNE DÖNÜŞÜYOR
tarih Tarih: 05.01.2016, 03:32 okunma Okunma: 1751
Yorumlar
Toplu taşımacılık halka hizmet eden bir uygulama. Bana göre dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var... İstanbul'da metrobüslerin rampalarda yaşadıkları sorunlar mesela. Bölgenin coğrafi özelliğine göre ulaşım araçları belirlenmeli. Muğla ilinde sakar yokuşu gibi rampası ve virajı olan yollarda oturma kapasitesinin üzerinde ayakta yolcu kapasitesi olan araçlar yanlış seçim. Şehir içinde olabilir ama uzun yolda mümkün değil. Şu an Marmaris Muğla araçlarının kalitesi çok iyi o araçları atıl duruma düşürüp midibüse yönlendirmek sadece engelli rampası için yanlış bir uygulama.
Tarih: 05.01.2016 - 08:34 | Gönderen: Tanzer Çokcoşkun
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales