Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SEÇİMLER SONRASI BU DÜNYADAN HOŞ GİDEBİLMEK
SEÇİMLER SONRASI BU DÜNYADAN HOŞ GİDEBİLMEK

                “Bu dünyaya hoş geldiniz!” diyerek biri birimizi karşılayabilirken kaçımız, “Bu dünyadan hoş gidiniz” diyebiliyoruz ki, gitmesi gerekenlere?..
                Havadan mı sudan mı bilinmez,  deli yüreğim kendi uyumunda kendi yarattığı bu şarkıyı mırıldanıp duruyor, 31 Mart Yerel Seçimleri bitmesine rağmen;  “Bu dünyaya hoş geldiniz, bu dünyadan hoş gidiniz.”
                Bugün yeni bir gün ama yarının dünü olacağı bu günden belli. Dünya var olduğundan beri  bu döngü; ne bir saniye ne  de bir an, hiç şaşmadan günümüze kadar gelmiş ve yarınlarda da devam edecek… Herkesin  yaşam penceresi, kendi çizdiği sınır doğrultusundadır. ömür dediğimiz olguda süreç, herkeste farklı işler!..
                Yaşama süreci; bazılarını daha anne karnında bulur, bazılarını yaşamının baharında, bazılarını da, “Aha tam  şimdi rahatladım!” dediği anda yakalar.  Bazılarına ise bonkör davranarak, ortalama yaşamın üstünde  80 üstü yaşlarda devam ettirerek, yaşamın koca çınarları listesine alır ve son kararla az sayıda da olsa kimilerini, 100 üstü bırakır bu dünyada!..
                Sonuçta, “Gün gelir bir gün, herkes sadece mezar taşı olarak kalır, bitmeyecek sanılan bu dünyada…
 Aslında gerçek;  mezar taşına bıraktığın anlamdır, bu dünyada.  Ve yaşamınız boyunca yaptıklarınızdan çıkan mesaj,  dünya hayatınızda çizdiğiniz yol haritasının rehberliğinde  tüm çıplaklığıyla gelip yapışacaktır o mezar taşınıza…
                Asla unutmayalım ki, dünya adaleti tektir ve aslında sonuna geldiğiniz yaşamınızda saklıdır içeriği.  Malumunuz 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Türkiye’de bir çok yerde kişiler de dengeler de değişmeye başladı.  Kimileri bu dünyaya hoş geldi, kimileri de bu dünyadan hoş gitmeye çalışması gerekirken, takdiri ilahiye - milli iradeye  karşı çıkarak, “Ben bu dünyada hep kalabilirim!”  inadını sürdürme çabasında hala!..
                Gerçeği kabul edin artık!.. Hani o musalla taşı ile başlayan çıplak ve dünya gerçeği olan yolculuk var ya! İşte o yolculuk henüz başlarken, geride sadece üstünde kim olduğunuz yazılı mezar taşınız kalacaktır. O taş; öncesinde sahip olduğunuz makamları, sahip olduğunuz gücü  kudreti,  hiç bir şeyi ama hiçbir şeyi geleceğe taşımayı asla kabul etmeyecektir!..
                Anlayana uzun sağlıklı ömürler; anlamayana da şimdiden, dünya gözüyle(!) Allah’tan rahmet diliyoruz.

                          Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

SEÇİMLER SONRASI BU DÜNYADAN HOŞ GİDEBİLMEK
tarih Tarih: 14.04.2019, 01:15 okunma Okunma: 3174
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales