Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YENİ SÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLAR DİKKAT!
YENİ SÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLAR DİKKAT!

                Marmaris’te hizmete giren Sarıana Sürücü Kursu’ndan çoğu kişinin dikkatinden kaçabilecek  ama özellikle yeni sürücü adayları için çok önemli hatırlatma!
                Karayolları Trafik Yönetmeliğinde  17 Nisan 2015 tarihinde yapılan değişiklikle, 1 Ocak 2016’dan itibaren uygulanmaya başlanan maddeye göre, ilk kez sürücü belgesi alan “Stajer Ehliyet” sahipleri 2 yıl boyunca, yasal üst sınır olan 0. 50 Promilin altında  bile olsa, alkollü halde trafiğe çıkamıyor.

                Marmaris’te, geçen Kasım ayında açılan Sarıana Sürücü Kursu Kurucuları, yaklaşık 20 yıllık Direksiyon Usta Öğretici deneyimine sahip  Selami Çildan ve Hüseyin Karagöl; yeni ehliyet alacak sürücü adaylarına seslenerek, yeni Trafik Yönetmeliğiyle birlikte öne çıkan konular hakkında hatırlatmada bulundular.

                Sarıana Sürücü Kursu’ndan yapılan açıklamaya göre; Karayolları Trafik Yönetmeliğinde  17 Nisan 2015 tarihinde yapılan değişiklikler, 1 Ocak 2016’dan itibaren uygulanmaya başlandı.

                İlgili yönetmeliğe göre sürücü belgesi almayı hak eden kursiyerler,  2 yıl boyunca Stajer Sürücü olarak araç kullanabilecekler.  Stajer ehliyet sahibi sürücü bu 2 yıl içerisinde 75 ceza puanına ulaşırsa, ehliyetine el konulacak ve psikolojik durumunun tespiti için psiko-teknik testine girmesi gerekecek. Sürücü adayının psiko-teknik belgesi aldıktan sonra sürücü kursuna yeniden başvurarak, yeniden ehliyet alması gerekecek.


DÜŞÜK PROMİL DE OLSA ALKOLLÜ SÜRÜCÜYE AF YOK

                İlgili yönetmeliğin Stajer Sürücüler için “olmazsa olmaz” yasağı ticari araçlar için de geçerli olan,  0.20 Promil ve üstü alkollü olmak. Uygulamada hususi araç sürücüleri için makul kabul edilen 0 - 0.50 Promil arası alkollü olabilme durumu, Stajer Sürücüler için geçerli değil. 0,20 Promil ve üstü alkollü yakalanan stajer sürücülerin ehliyetine el konularak, iptal edilecek.


SÜRÜCÜ BELGENİZ MANUEL Mİ OLSUN YOKSA OTOMATİK  Mİ?

                Yine 1 Ocak 2016’dan itibaren uygulanmaya başlanan yönetmelikle; Sürücü Adayları alacağı sürücü belgesini, manuel kullanım yada otomatik kullanım için tercihine göre önceden belirleyebiliyor.

                Sürücü adayları Sarıana Sürücü Kursu’na müracaat ederek , gerekli uygulama eğitimi ve teorik kursları tamamlayarak, tercihe göre  Otomatik yada Vitesli A1 ve A2  Motorsiklet Sürücü Belgesi, Otomobil için B sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olabilecekler. AjansSevgi Marmaris

SARIANA SÜRÜCÜ KURSU
Tel (0252) 412 24 25 - 0544 727 42 62
Tepe Mah. 36. Sok. No. 7/1
(Alperler Kundura arkası) MARMARİS

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

YENİ SÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLAR DİKKAT!
tarih Tarih: 26.02.2017, 02:36 okunma Okunma: 3461
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales