Marmaris Bülten
MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE ANKET - MARMARİS’İN BAŞARISININ NEDENİ?
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
RAMAZAN AYI’NDA MASALAR TÜMÜYLE ÇIPLAK..
RAMAZAN AYI’NDA MASALAR TÜMÜYLE ÇIPLAK..

            Masalar tüm çıplaklığı ile duruyor…
            Ne garip değil mi, günlerdir sosyal medyada, TV görüntülerinde, çekilen fotoğraflarda bazılarımızın dikkatini çekmiştir, bazılarımıza da sıradan bir görüntü olarak gelip geçmiştir.
            Birlik dirlik içerisinde ibadetlerin yapıldığı, misafirlerin ağırlandığı  iftar sofralarının  kurulduğu Ramazan Ayı’ndayız…
            Sofralarda politikacılar, devlet erkanı makam sahipleri, mahalleliler, konu komşu,  çoluk çocuk hep bir aradaymış gibi görüntü veriyorlar…

            _ …………………???
            Annem anlatırdı, “Çok eskilerde evlerdeki zenginliğin bir göstergesiydi masa” derdi.  Masalar da zenginliğe göre; 4 kişilik, 6 kişilik,  8 kişilik, 12 kişilik olarak ceviz kaplama, masif, açılır kapanır, metal masa derken evin en güzel köşesi onun için ayrılırdı “ derdi annem…
            Hangi toplumda olursanız olun, hangi ülkede yaşarsanız yaşayın, hangi dini inanca sahip olursanız olun hiç değişmeyen, herkesin ortak yaşadığı değerlerden birisi de içerisinde yaşadığı zaman dilimidir. Bazılarımız için “Çağ atladığımız zamandır!” olarak ta bilinir… Günümüzün gerçeği, şu an için 2019 yıllını hep beraber yaşıyoruz. 

Yönetenlerimiz açıklamalarında; ekonominin güzelliğinden, tutarlığından, büyüklüğünden, ilerlemesinden dem vuruyorlar…
            Evet,  yaşadığımız 2019 yılında ve 21. Yüzyılda; bir yemek masası alamayan evler varsa,  yokluktan yerlerde yemeklerini yiyenler varsa haala, ekonomimizin geldiği nokta, tüm çıplaklığı ile gözümüzün önünde bir kara inci tanesi gibi durmaktadır. Ekonomi paketleri açıklanırken, ev başına düşen masa sayısı da dikkate alınır mı bilemiyorum artık!..

                              Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

RAMAZAN AYI’NDA MASALAR TÜMÜYLE ÇIPLAK..
tarih Tarih: 26.05.2019, 23:01 okunma Okunma: 3038
Yorumlar
şimdi masalar: devlet konaklarında muhteşem görkemi ile iftar edecekleri ağırlıyor. Ezan okununca herkes bir birine Allah kabul etsin diye yumulurlar sofraya. İçlerinde acaba kaç kişi oruçluydu. Bilemem. Ben oruçlu değildim deme cesaretini gösterir. Yoksa gene reklamlar mı başladı.
Tarih: 27.05.2019 - 15:23 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales