Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖZGECAN SONRASI İSLAM’A İSTİFA ÇAĞRISI
ÖZGECAN SONRASI İSLAM’A İSTİFA ÇAĞRISI

            CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Mersin Tarsus’ta evine gitmek için bindiği dolmuşun şoförü tarafından yakılarak öldürülen Özgecan Aslan’ı TBMM gündemine getirdi.
            Demir, kadın kırımının arttığı bir ülkede kadından sorumlu bakanın istifa etmesinin daha onurlu bir davranış olacağını söyleyerek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ı istifaya çağırdı. Özgecan Aslan’ın katledilmesinin Türk kadınları için büyük bir acı olduğunu belirten Demir, “Özgecan’ın ailesine sabırlar diliyorum, başımız sağolsun” dedi.
            Özgecan Aslan’ın babasının söylediklerini hatırlatan Demir, “Özgecan Aslan’ın babası, söyledikleriyle insanlık için büyük bir ders vermiştir. Bunu özellikle iktidarın dikkatle ve tekrar tekrar okuması ve anlamaya çalışması gerekir.” dedi.
            2014 yılında 294 kadının katledildiğine dikkat çeken  ve AKP hükümetleri döneminde 5.800 kadının şiddete kurban gittiğini, sadece 4 bine yakın kadının koruma altında olduğunu belirten Demir, rakamların açıkça Türkiye’de bir kadın kırımı olduğunu gösterdiği vurguladı.
            Özgecan Aslan’ın hunharca katlinden duyduğu üzüntünün büyük olduğunu söyleyen Demir, “Modern bir Türkiye'nin, çağdaş bir Türkiye'nin bakanı olarak istifa, onurlu bir davranış olacaktır. Bakanı istifaya davet ediyorum” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

ÖZGECAN SONRASI İSLAM’A İSTİFA ÇAĞRISI
tarih Tarih: 18.02.2015, 00:46 okunma Okunma: 1038
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales