Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖYLE “HOOP!” DİYE KAZANILMADI BAĞIMSIZLIĞIMIZ
ÖYLE “HOOP!” DİYE KAZANILMADI BAĞIMSIZLIĞIMIZ

                Bugün 30 Ağustos…
                Tarihimizin dönüm noktası olan zamanda kazanılan, büyük zaferin 94. yıl dönümü.
                Bugün 30 Ağustos, 1922’de kazanılan büyük zaferi kutlamak üzere yasayla kabul edilmiş olan resmi ve milli bayramımız. Öyle “Hoop!..” diye de unutturulamaz… Cumhuriyetimizin kuruluşu, Türkiye’nin varoluşu  ve varlığını idame ettirmesi de, öyle “Hooop!” diye olmamıştır.
                Ülkemizin var oluşu;
çok sancılı bir süreç içerisinden geçerek oluşmuştur. Bu süreçte doğru olanı kavrayıp, doğru yolda ilerlemek canını başını bu yola koyanların birbirine inanıp, aynı yolda yol almaları, bir bütün olmanın sonucudur.
                 O dönemde yaşayanların ellerinde, şu an bizlerin sahip olduğumuz teknolojik imkanlar yoktu. Saniyeler içerisinde bir haberin yayılması gibi bir ortam da yoktu.  Telgraflarla, kısıtlı sayıda çevirmeli telefon ve at üzerinde ulaklarla haberleşme yapılarak, kulaktan kulağa, yürekten yüreğe bütünlük sağlanıp bu yolda nice canlar verilerek kazınılmış bir zaferdir 30 Ağustos Zaferi...
                Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yanında isimlerini minnetle anacağımız binlerce şehidimiz, kahraman gazilerimiz ve onları her noktada destekleyen annelerin, babaların, ninelerin, dedelerin ve geleceğini koruyacakları çocuklarının inançları ve emekleri sonucu kurulmuştur bu vatan. En önemli nokta, “Tek yürek” olarak inandıkları bu yolda bir bütün olarak ilerlemişlerdir, hep birlikte.
                Bir ülkenin milli bayramlarının var olması kutlanması, geçmişinde yaşanan gerçeklerle şu an yaşanılanların yoğrularak, geleceklerini sağlam temeller arasında şekillendirilmesidir.
Bayramlar bir ülkenin birlik, beraberlik ve bütünün  korunması için ve o ülke vatandaşlarını din, dil, ırk aramadan  hep bir arada kutlanmalıdır.
                Bu ülkenin bir ferdi olarak; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda  çocuk olurum. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramın da  genç olurum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda milletimin bir parçası, bir bağımsızlık savaşçısı olurum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da, bu vatanda yaşayan huzurlu bir yurttaş olurum…
Milli ya da dini; bayramlar unutulmamalı, bayramlar bayram gibi yaşatılmalı.
Bugün 30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kuruluş ateşi Zafer Bayramımız, kutlu olsun.
                     Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÖYLE “HOOP!” DİYE KAZANILMADI BAĞIMSIZLIĞIMIZ
tarih Tarih: 29.08.2016, 13:02 okunma Okunma: 1608
Yorumlar
Nice zamandır buruktum! Çoçukluğum,Gençliğim,Özgürlüğüm ve Yurttaş Olma Hakkımın üzerinde bir elin beni boğduğunu düşünürken "Hooopp"! dedi Sevgili Yazarımız...! Bu haftaki yazısında sanki "Uyan Türkiye Uyanmzsan Utanırsın"der gibi duygu ve düşüncelerimizi silkeledi."Öyle ya Hoopp! diye kazanılmadı bağımsızlığımız" Yazarımızın bu haftaki yazısını okuyan herkesin Hoop! Hoop! Diyeceği ve Bayrağını eline alarak meydanlara koşup Bayramı'nı kutlayacağını düşünüyorum.Çünki ben öyle yapacağım. Teşekkürler Sevgili Birsen Tankaya Dinç
Tarih: 29.08.2016 - 18:23 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Atatürk'ün zaferlerini ve yaptıklarını; anlayamayanlar,çekemeyenler,hazm edemeyenler, düşündükçe akıl erdiremeyen zavalı beyinler var, düşünüyor düşünüyorlar işin içinden çıkamıyorlar karalama ve basitleştirme gibi çeşitli yollar deniyorlar. Çatlıyorlar kıskançlıklarından, dahada çatlayacaklar. Nice 30 Ağustoslara ...
Tarih: 31.08.2016 - 10:24 | Gönderen: selçuk tankaya
Eline yüreğine sağlık gelinim.Çok güzel yazmışsın herzaman olduğu gibi.Bu vatan,birlik ve beraberlik,topyekün, tek vücut olarak ağır bedeller ödenerek Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve ona inanan Türk Milletinin adsız Kahramanları sayesinde kurulmuştur.Bu nedenle Ben inanıyorum ki hiç bir güç bizi yıkamayacak bölemeyecektir.Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.
Tarih: 01.09.2016 - 19:58 | Gönderen: Aydın Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales