Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ORMANLARIMIZ YETERİNCE ZENGİN DEĞİL
ORMANLARIMIZ  YETERİNCE ZENGİN DEĞİL

   Muğla Orman Bölge Müdürü Çelik,“Bir ülkenin orman varlığı açısından zengin olabilmesi için yüz ölçümünün en az yüzde 35 i orman olmalıdır. Ancak bu rakam bizde hala yüzde 28’lerde."
            Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 21 Mart Dünya Orman Günü ve Orman Haftası nedeniyle, Şehit Mehmet Çetin Anadolu İmam Hatip Lisesinde törenle fidan dikimi yaptı.

            Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; dün (27 Mart 2017)  gerçekleştirilen törende. Okul bahçesine 9 ayrı türde 1200 adet orman ağacı ve süs bitkisi fidanının dikimi yapıldı. Törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bölge Müdür Yardımcıları Vedat Dikici ve Ahmet Dursun ile birlikte kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler, askerler, polisler ve orman personeli katıldı.  
            Muğla Valisi Amir Çiçek, ormancılık gününü kutladığı konuşmasında;”Muğla ilinin orman varlığı açısından oldukça zengin bir il olduğuna dikkat çekerek,  bu zenginliğin kıymetinin bilinmesi gerektiğini ve ormanın sözde değil özde sevilmesi gerektiğini söyledi.
            Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik te konuşmasında; 21 Mart’ın Kuzey yarımkürede baharın Güney yarımkürede ise sonbaharın başlangıcı kabul edildiğini, 1975 yılından bu yana da 21 Mart’ın ülkemizde Orman Haftası ve Ağaç Bayramı olarak kutlandığını söyledi. Çelik ayrıca, “Bir ülkenin orman varlığı açısından zengin olabilmesi için yüz ölçümünün en az yüzde 35 i orman olmalıdır. Ancak bu rakam bizde hala yüzde 28’lerde bulunuyor. Orman teşkilatı olarak ülke genelinde amacımız, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te orman varlığımızı yüze 30’a çıkarmaktır” dedi.  Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ORMANLARIMIZ  YETERİNCE ZENGİN DEĞİL
tarih Tarih: 28.03.2017, 01:55 okunma Okunma: 955
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales