Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ORMANCI TÜRKÜSÜNÜ YAKAN KEMANCI TAHİR ANILIYOR
ORMANCI TÜRKÜSÜNÜ YAKAN KEMANCI TAHİR ANILIYOR

                Muğla’nın merkez Menteşe Belediyesi’nin düzenleyeceği ‘Halk Ezgilerimize Yön Veren Ustalarımız “ etkinliğiyle, Muğla’nın ünlü Ormancı ve Karaova Düğünü türkülerini yakan başta Kemancı Tahir olmak üzere, Muğla yöresinin yerel müzisyenleri anılacak.
                Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; koordinatörlüğünü Kerimoğlu ve Karaova Düğünü kitaplarının Yazarı Edebiyatçı İlker Altınsoy’un yapacağı etkinlik, 2 Nisan Cumartesi Günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
                Etkinlikte birçok esere imza atan yöresel müzisyenlerin bir araya geleceğini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Muğlamıza ait türkülerimizi yakan yerel müzisyenlerden Kemancı Tahir’i anacağımız etkinlikte, yöremiz eserlerinin doğru bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılması da sağlanacak. Yöresel kültürümüze sahip çıkmak, orijinal haliyle gelecek kuşaklara aktarmak, hepimizin sorumluluğu. Ormancı ve Karaova Düğünü türkülerimiz başta olmak üzere birçok türkümüz, düzenleyeceğimiz etkinlik ile yöremizin çok değerli müzisyenler tarafından orijinal haliyle seslendirilecek. Etkinliğimize tüm halkımızın katılımını bekliyoruz.” dedi.
                Edebiyatçı Yazar İlker Altınsoy da, “Yerel müzisyenlerimiz eserleri ile bölgemizde üretilmiş olan halk türkülerimizi gelecek kuşaklara aktarmaktadırlar. Etkinliğimiz ile hem onlara haklarını teslim edecek, hem de Kemancı Tahir’i de anacağız.” dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ORMANCI TÜRKÜSÜNÜ YAKAN KEMANCI TAHİR ANILIYOR
tarih Tarih: 24.03.2016, 01:28 okunma Okunma: 764
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales