Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖNDE KAĞNILAR YÜRÜDÜ BAĞIMSIZLIK İÇİN
ÖNDE KAĞNILAR YÜRÜDÜ BAĞIMSIZLIK İÇİN

                 Bu güzel ülkenin varlığını, bütünlüğünü korumak  için dedelerimiz, ninelerimiz, ebelerimiz gibi onbinlerce geçmişimiz olan kişilerin, atalarımızın çocuklukları yalın ayak, kağnıların ardında canlarıyla kanlarıyla iz bıraka bıraka bugünlere yol açtılar, Cumhuriyetimizi kurmak için!..
                Kaybedecekleri bir anları bile yoktu, düşündükleri tek şey; kuşaktan kuşağa bağımsız, özgür bireyler yetiştirip bilimin ve bilimin yolunda yol alacağı çocukları ve torunlarıydı artık!..  Bu inançla sarı öküzün çektiği kağnının ardından, tüm umutları ile tek yürek yol aldılar, O yüce insanın Atamız’ın arkasından. Yolları aydınlık, yolları özgürlük, yolları eşitlik, yolları umuttu. Onların geleceği olan bizler için çocukluklarını, gençliklerini, canlarını  Cumhuriyetimiz yolunda feda eden o yüce insanların varlıklarının bir bütünüdür bu vatan. Kağnıların arkasında iz bırakarak yol alan binlerce şehitlerimizin arkaların da bıraktığı ayak izlerinin bir bütünüdür bu vatan! 
                Umudumuzun bittiğini sandığımız yere baktığımızda,  hatırlayacağımız bir görüntü olsun yüreklerimizde; Cumhuriyetimizi kuran öndeki kağnılar, şehitlerimiz ve gazilerimiz!..
                Ve bugün 29 Ekim 2016.
                 O yüce Atalarımız hatırına, Cumhuriyetimizle nice 93’lü yıllara.
                                       Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÖNDE KAĞNILAR YÜRÜDÜ BAĞIMSIZLIK İÇİN
tarih Tarih: 28.10.2016, 13:38 okunma Okunma: 1326
Yorumlar
Zor zamanlarimizda hep bir bütün olmamizi, geleneklerimizi doğru ve gayet aciklayici anlatiminiz icin cok tesekkurler. Yureginize saglik. Hepimizin en büyük bayrami kutlu olsun.
Tarih: 28.10.2016 - 16:13 | Gönderen: Muzeyyen Ozker
Umut un bitiği yerde yeniden doğan güneşti. Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen başta Atatürk'e ve diğer silah arkadaşlarına ve ismini bilmediğimiz bütün kahramanlara teşekkür ediyorum. Allah yerlerini cennet etsin.
Tarih: 29.10.2016 - 11:28 | Gönderen: selçuk
Bu hafta Sevgili Yazarımız "Önde Kağnılar Yürüdü Bağımsızlık İçin" Demiş...! Bir solukta okuduğum yazının sonunda,bir Şiirin dizeleri aklıma geldi."Ayın Altında Kağnılar Gidiyordu. Akşehir Üstünden Afyon’a Doğru. Toprak Öyle Bitip Tükenmez. Dağlar Öyle Uzakta, Sanki Gidenler Hiçbir Zaman Hiçbir Menzile Erişmeyecekti." Bağımsızlık için mücadele veren Türk Kadınına ithaf edilmiş Nazım Hikmet şiiri..! Gözlerim doldu! Sevgili Birsen Tankaya Dinç bu hafta yine kelimelerinin sihri ile mesajlarını vermiş! Kağnı, Bağımsızlık ve Cumhuriyet! Sanki Yazarımız birazda hemcinslerine seslenmiş, Galiba bağımsızlık ve Cumhuriyet en çok bize yakışıyor .Teşekkürler Sevgili Birsen Tankaya Dinç...!
Tarih: 29.10.2016 - 22:17 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales