Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖNCELİKLE MARMARİS OLMAK ÜZERE MUĞLA GENELİNE
ÖNCELİKLE MARMARİS OLMAK ÜZERE MUĞLA GENELİNE

                Marmaris’e Bahar aslında 22 Mart’ta gelecek. Çünkü 22 Mart, benim doğum günüm.
                Hani diyorlar ya “Mart’ın Sonu Bahar!” diye, işte o gün yani 1 Nisan’da, “Nisan Bir Şakası” değil, Marmaris’te Bahar sponsorlu, “Nisan 1 Marmaris Muğla Bir” yaşanacak.
                Marmaris’te 15 yıl öncesi, “Ak Güvercin” destekli çok güzel bir bahar kutlaması yaşamıştık, tüm Marmarisçe… Yanıldığımızın farkına varamamışız o zaman. O günün Ak Güvercinleri, şimdilerde AK Kuş olmuşlar ya!.. Tek tesellimiz, 31 Mart yaklaştıkça teker teker tüy dökmeye başladı, Marmaris’in AK Kuşları… Gerçek Ak Güvercinler ise 15 yıl öncesi olduğu gibi ait oldukları yerde Mart sonu Bahar Kutlaması için kanat çırpmaya devam ediyorlar, Atatürk İlkeleri ışığında…
KİMSEYİ ÖVMEDEN KİMSEYE SÖVMEDEN ANLATMAYA DEVAM…

                Marmaris’te görev yaptığımız son 25 yıldır, tarafsız gazeteciliğimizin özellikle Marmaris Sakinlerince tescil edilmişliği, onaylanmışlığı inancıyla bu satırları rahatlıkla yazıyorum.                
                Kısacası yalancı baharcılardan artık bıkmış olan Marmaris sakinleri; O partiden bu partiden değil, seçim bittiği zaman parti rozetini gerçekten çıkaracak, oy vermiş vermemiş herkese kucak açıp hizmet edecek, seçildiğinde Bahar’ın gerçek Müjdecisi olacak bir başkan seçmek istiyor. 
                Artık güvenilirliği Marmaris Sakinlerince bilinen AjansSevgi - Bülten Gazetesi olarak düzenlediğimiz anketlerimizin sonuncusu olan “MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?” içerikli anketimizi açıklamadan önce, “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olmalı?” sorusuna da kısaca yanıtımız:
                 Muğla ilk kez 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldu ve bu Büyükşehir’in ilk 5 yıllık dönemi de,  yapılanma ve birim kadrolarının oluşturulmasıyla geçti. “Marmaris gibi kimi ilçelere hizmet verilmediği” anti - propagandasıyla, Muğla Büyükşehir’in kurucu ve ilk Belediye Başkanı olma onuru verilen Osman Gürün’ü karalama kampanyası; hem seçimdeki rakipleri, hem de özellikle Marmaris’in AK Kuşlarınca üst perdeden bangır bangır, devam ettirilmeye çalışılıyor.
ÖZELLİKLE MARMARİS BAŞTA OLMA ÜZERE DİĞER İLÇELERE DE SORUYORUZ:
                Hepimizin daha ilk okuldayken ilk öğrendiğimiz bilgilerimizdendir, Matematiksel olarak, “Elma ile Armut’un toplanamayacağı…”

                “İlçe Belediyeleri, kendi bütçeleriyle hizmet verirken; Büyükşehir’den bekledikleri hizmeti en iyi nasıl alabilir?” diye… Diğer ilçelere de örneğimiz Marmaris olsun.
1) Mehmet Oktay - Osman Gürün, 2) Ali Acar - Osman Gürün, 3) Serkan Yazıcı - Osman Gürün.
                Bu arada Fethiye Belediye başkanlığı sürecinde bizim de çok takdir ettiğimiz, Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Behçet Saatçi, var sayalım Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, diyelim(!).. 
                Bugün için Muğla’nın 13 ilçesinden 9’una hakim CHP’den oluşan, 1 Nisan’da çıkacak sonuca göre ne kadar anti - algı yaratılmaya çalışılsa da, (Marmaris’te bu algıyı dünün Ak Güvercinleri bugünün AK Kuşları yapmaya çalışıyor) çoğunluğu yine CHP’li belediyelerden oluşacağı kesin bir Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’ni nasıl yönetebilecek, Başkan Saatçi?..
                DP Adayı Mehmet Kocadon konusu, zaten seçim çorbamızın tuzu biberi. Hatırlasanıza Saatçi Başkan bile, “Kocadon’u anlayamadım bu büyükşehir başkan adaylığı da nereden çıktı?” demiş, ben de basından okumuştum… Demek ki kartlar yeniden karılırken, oyunculardan birisinin eli karışmış…
SIRA GELDİ MARMARİS’E
                 AjansSevgi - Bülten Gazetesi olarak; marmarisbulten.com haber sitemizde, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Yerel Seçimlerle İlgili MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI? başlıklı anketimizi, 11 günlük süre sonunda 16 Mart Cuma günü, saat 23.59 sıraları tamamladık. 
Adaylarımız alfabetik parti sırasına göre; AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan YAZICI, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet OKTAY ve DSP Belediye Başkan Adayı Ali ACAR.  
            Kullanılan Toplam 569  OY’a Göre SONUÇ:
 
1. CHP - Mehmet OKTAY 336 OY 
Yüzde 59 
2. AK Parti - Serkan YAZICI 129 OY Yüzde 22 
3. DSP - Ali ACAR 104 OY  Yüzde 18  
(Anket sistemimiz küsürlü sonuç vermediği için Yüzde 1 BELİRSİZ)
           
                             GÜNCELİTE - Gazeteci Yazar Ata SEVGİ

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÖNCELİKLE MARMARİS OLMAK ÜZERE MUĞLA GENELİNE
tarih Tarih: 18.03.2019, 03:47 okunma Okunma: 1958
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales