Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖLDÜRÜLEN GAZETECİ CİNAYETLERİ AYDINLATILMALI
ÖLDÜRÜLEN GAZETECİ CİNAYETLERİ AYDINLATILMALI

                Bugün 6 Nisan Öldürülen Gazeteciler Günü.
                Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir yaptığı açıklamada; Türkiye’nin ilk basın şehidi kabul edilen Hasan Fehmi’nin 6 Nisan 1909’da öldürüldüğüne dikkat çekerek; Türkiye’nin ilk basın şehidi Hasan Fehmi’den bu yana, aralarında Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Hrant Dink, Metin Göktepe'nin de olduğu 64 gazeteci öldürüldü. 1909’dan bu yana aralıksız bir şekilde devam eden gazeteci cinayetlerinin birçoğu, bugüne kadar aydınlatılamamış, karanlıkta bırakılmıştır.
                Türkiye basın özgürlüğü konusunda da oldukça gerilerdedir. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2015 yılı Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’ne göre Türkiye, 180 ülkelik basın özgürlüğü listesinde 140’ıncı sırada yer almaktadır. Medyaya yönelik baskı, şiddet, tutuklama ve yargılamaların devam ediyor olması, AKP Hükümetinin sıralamadaki yerinden memnun olduğunu göstermektedir!  Yayın çizgisi, siyasi düşüncesi nedeniyle gazetelerin bombalanması, gazetecilerin haberleri nedeniyle tutuklanması kabul edilemezdir. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden bahsedilemez.
                Bu düşüncelerle katledilişinin 106. Yılında başta Hasan Fehmi olmak üzere,  öldürülen tüm gazetecileri saygı ve özlemle anıyorum. Öldürülen gazetecilerimizin cinayetleri bir an önce aydınlatılmalı, sorumlular yargılanmalıdır.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

ÖLDÜRÜLEN GAZETECİ CİNAYETLERİ AYDINLATILMALI
tarih Tarih: 06.04.2015, 13:05 okunma Okunma: 904
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales