Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ODTܒMEZUNLARI: ÜLKEMİZ YANGIN YERİ!
ODTܒMEZUNLARI: ÜLKEMİZ YANGIN YERİ!

                Merkezi Ankara’da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği, her gün gittikçe artan terör olayları için tepki vererek, bir kınama mesajı yayınladı.
                ODTÜ Mezunları Derneği; Adana ODTÜ Mezunları Derneği, Antalya ODTÜ Mezunları Derneği, Bursa ODTÜ Mezunları Derneği, Diyarbakır ODTÜ Mezunları Derneği, Ege ODTÜ Mezunları Derneği, Eskişehir ODTÜ Mezunları Derneği, İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği, Kayseri ODTÜ Mezunları Derneği, Kıbrıs ODTÜ Mezunları Derneği, Mersin ODTÜ Mezunları Derneği, Samsun ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ Mezunları Derneği Mardin Temsilciliği, ODTÜ Mezunları Derneği Doğu Karadeniz Temsilciliği, ODTÜ Mezunları Derneği Batı Karadeniz Temsilciliği imzalarıyla yayınlanan mesajda:
                Ülkemiz yangın yeri…
                Her gün yeni bir çatışma, ölüm haberi aldığımız ve katliamlara tanık olduğumuz ülkemizde, siyasetin şiddet aracılığıyla yönetildiği ve şiddetin temel belirleyici olduğu bir döneme girdik ne yazık ki. Halkların karşı karşıya getirildiği, kin ve nefretin yaygınlaştırıldığı, silahların gölgesinde bir yaşama doğru itiliyor, ne olursa olsun susarak oturmamız için yoğun baskılara maruz kalıyoruz.
                Yaşadığımız acılara 10 Ekim tarihinde bir yenisi daha eklendi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı katliamına tanık olduk. Ankara’da genç, yaşlı, çocuk; işçi, emekçi, öğrenci gülen yüzleriyle “barış” diyen yüzün üzerinde insanımızı kalleşçe yapılan bir bombalı bir saldırı sonucu kaybettik.
                Katilleri tanıyoruz!

                Katilleri, daha bugün Adana’da “Ankara katliamı” protestosuna yapılan saldırıda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Tevriz Dora’nın katillerinden tanıyoruz. Katilleri yaşadıkları toprakları bırakmak, hayatta kalmak için bilmedikleri yolculuklarda feci şekilde can veren çocuklardan tanıyoruz.
Katilleri bir annenin feryadının, bir babanın yakarışının, yürek acısının “karaktersizlik” olarak tanımlayanlardan tanıyoruz. Katilleri bugün halen devam eden “Terörü durdurmak, akan kanı kurutmak istiyorsak iktidarı destekleyelim” söylemlerinden tanıyoruz.
                Sıralamakla bitmeyen tüm bu faşist yaklaşımlar ve katliamcı zihniyetle insanlara sürekli korku salınırken, kendisine benzemeyenin katlinin vacip olduğu mesajları verilirken ve ülke hızla iç savaşa doğru sürüklenirken sessiz kalamayız, kalmamalıyız.
                Hiç durmadan birilerinin çocuklarının feda edileceğini, savaşın devam ettirileceğini açıklayan siyasetçiler; kışkırtıcı, eksik ve çarpıtılan haberlerle toplumu yanlış yönlendiren medya; çıkarlarını uğruna savaş çığırtkanlığı yapanlar yıllardır devam eden savaşlarda acılardan başka bir şey yaşanmadığını bile bile neden savaş istediklerini açıklayamıyorlar.
                Halka 400 vekil şantajı yapanlar, kaybetmekte oldukları iktidara silahla, şiddetle tutunabileceklerini sananlar, bilmeliler ki: Alışmayacağız! Korkmayacağız!
                Barıştan yana hiç tükenmeyen umudumuzla yüzyıllardır bu topraklarda birlikte yaşadığımız gibi yaşamaya devam edecek, bütün farklılıklarımızla barış ve huzur içinde yaşayan bir toplum yaratacak; kardeşçe birbirine sarılan ve ısrarla barış diyen seslerimizi, yaşamlarımızı birleştirerek silah seslerini bastıracağız.
                Bu ülkeyi bizleri öldürmek isteyenlerin değil; barıştan, emekten, özgürlükten yana yeni bir düzen kurmak isteyenlerin ülkesi yapacağız. Dayanışmayla.” denildi. AjansSevgi Marmaris

__________________________________ 

TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

ODTܒMEZUNLARI: ÜLKEMİZ YANGIN YERİ!
tarih Tarih: 13.10.2015, 13:50 okunma Okunma: 992
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales