Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
NERDE NE ZAMAN NASIL KARŞINIZA ÇIKAR BELLİ OLMAZ
NERDE NE ZAMAN NASIL KARŞINIZA ÇIKAR BELLİ OLMAZ

                 Münferit bu. Nerde ne zaman karşınıza çıkacağı hiç ama hiç belli olmaz, etmez de zaten.
                Münferit tatilci,  otelin marketine girer, 1 paket sigarasını alır, parasını öder ve çıkar. Bu işlem, konaklaması boyunca (1 hafta) her gün devam eder.  Otelden ayrılacağı son gün ise giderayak yine markete uğrar ve  bu kez iki paket sigara ister. Marketçi de 30 lira karşılığında sigarayı verir. Bizim münferit tatilci şaşırarak sorar:

_ Sigara ne kadar?
_ İki paket 30 Lira.
­_ Yani ben bir haftadır, 1 paket sigarayı 15 liraya mı alıyordum?.. Çok pahalı!
_ Evet, Hanımefendi, Hep 15 liradan aldınız. Ayrıca burası 5 yıldızlı otel, dışarıdaki tekeller ile aynı fiyatta olmaz.
                Yani demem o ki; Bu nasıl bir tatil heyecanıdır, mutluluktan her gün aldığı sigaranın kaç para olduğunu sormamış fark edememiş bile. Taa ki, tatili bitinceye kadar.!..
…………………..

                Yine bir başka münferit tatilci, otel marketine girer ve cipsi eline alarak;”Test edebilir miyim, O şekilde alacağım.” der!..
                İyi de arkadaş, demezler mi; ”Araba mı bu test sürüşü yapasın?  Altı üstü cips neyini test edeceksin! Hayır yani hadi test ettin diyelim, beğenmedin ne olacak? Cipsin ağzını kapatıp rafa geri mi koyacaksın!..
………………………

                Sezon başında ofise işi öğrenecek bir arkadaşımız geldi. İlk günlerde; ” Gülşah Abla,  resimlerine falan baktım gayet cool’sun.” demişti. Şimdilerde de diyor ki;” Gülşah abla, sen teşhisi konulmamış bir akıl hastasısın!”
                Yani özetle biz turizmcilerin üzerine fazlaca gelmeyin.  “Ne yaparsak yapalım, mübahtır “ gözüyle bakın bize,  çünkü gerçekten haklı sebeplerimiz var(!)..

GELİRKEN KEÇİMİZİ DE GETİREBİLİR MİYİZ
                Bu arada, her sezon yaşıyorum, lütfen artık bu sezon tatile gelirken, ne getirmeniz gereken eşyaları bana sormayın.
                Bazen öyle tuhaf sorularla karşılaşıyorum ki sadece ben değil, eminim bütün otelciler karşılaşıyordur. Tek fark, ben sizlerle paylaşıyorum. Mesela, tatile gelirken yanımızda getirip, getiremeyeceğimiz eşyalar konusunda anladığım kadarıyla bayağı bir zorluk çekiyoruz. Aslında olay, çok basit. Zaten bizim milletin yılda kaç gün izni oluyor ki genelde en fazla 1 haftalık tatile geliyorlar;” Bunu hesaplayabilmek için dahi olmaya gerek yok” diye düşünüyorum.
                Malzemeleri veriyorum;  Sabah uyandın, ilk başta diş fırçası ve macunu, tarak yeterli diye düşünüyorum.
                Zaten sabahtan akşama kadar plajda, havuzda zaman geçirdiğimiz için, bütün gün bikini mayo ile dolaşıyoruz. (BİKİNİ) -Hadi bikininin altına şortunu da giy. (ŞORT) 
                Hak veriyorum, kurulanmak ve şezlonga sermek için havlu lazım olacak.(HAVLU)
                Otellerin çoğunda akşam animasyonlar, eğlenceler oluyor. Eminim sende zaten;” parasını vermişim” diyerek dışarı çıkmayacaksın. Ama hani oldu ya gelmişken etrafta ne var ne yok görmek istersin. Ben söyleyeyim sana en az iki akşam çıkarsın, iki akşam için düzgün kıyafetini koyarsın.
Hadi şarj aleti, IPAD 'ini koy (varsa), zayıf bir ihtimal ama varsa hadi birde kitabını koy. Bu arada sahilde ayakların güneşten yanmasın diye  TERLİK al, sakın unutma.
Eee bu saydıklarımın hepsi, sana söyleyeyim sadece bir sırt çantasına sığar.
Var sayıyorum, 100 otel varsa bunların 90’ı zaten her şey dahil konseptinde. Yani otelde odada, her şey mevcut.  Bir de bana  gelen sorulara bakalım:
                Yok, “Efendim şişme yatağı getirebilir miyiz?”  Otel odası bu ya, yazlık ev değil ki?..
“Bebek karyolasını getirebiliyor muyuz?”  Otelde zaten bebekler için veriliyor. O kadar yoldan gelirken karyola mı taşınır!  Odadaki ranzadan rahatsız olup, “Onu biz söksek, bebek karyolası o zaman sığar.” diyenler ...  Yahu arkadaş sabit ranzayı sökmek için matkap hırdavat alet lazım, bunun için birde alet çantası mı taşıyacaksın?
                 Evcil hayvanları hiç saymıyorum bile. Bu arada evcil demişken öyle ufak kedi, köpek, kuş değil, Bildiğimiz keçi ya keçi!.. Hadi otel izin verdi ve keçiyi getirdin diyelim, getirdin de,  yaa arkadaş, adama konu komşusu sormaz mı, “Aabi, keçiyle tatile mi gidilir? Uçağa zaten almazlar, otobüs firmasının da kabul edeceğini düşünmüyorum, sen özel arabanla geliyorsan da kusura bak ama  aynı arabanın içinde o kadar saat keçiyle bir arada?.. Nasıl yani ha?..
                Demem o ki; “Bütün bir yıl, bu 1 haftalık tatilin hayali kurup, sonrasında lütfen bu 1 haftayı kendinize zehir etmeyin.”
                             MÜNFERİT TATİLE GİDERSE (5)
                           www.munferittatilegiderse.com
                          Yazar Gülşah İslamoğlu - Bodrum

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

NERDE NE ZAMAN NASIL KARŞINIZA ÇIKAR BELLİ OLMAZ
tarih Tarih: 13.01.2017, 22:01 okunma Okunma: 3495
Yorumlar
Allah sabırlar versin diyerek,beğeni ile okuyoruz.
Blog sayfanızı ve facebook sayfanızı inceledim. Güzel bir kitap çıkar bence.takipçilere özel imza isteriz :) şaka bir yana başarılar dilerim
Tarih: 14.01.2017 - 15:57 | Gönderen: SUAT SANCAKLIGİL
İguanamı getirebilir miyim? Hatıra olarak otelden tabak,çatal,battaniye,masa örtüsü gibi küçük şeyler alabilir miyim? Bitiremediğim tabağımdaki yiyecekleri dönüşte yolluk yapmak üzere paketleyebilir misiniz? Vs...😂😈
Tarih: 13.01.2017 - 22:21 | Gönderen: Sevgi ELİBOL- ADANA / TARSUS
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales