Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
NE YAZIK Kİ MASKELİ DEPRESYONDAYIZ
NE YAZIK Kİ MASKELİ DEPRESYONDAYIZ

            Gelişmiş ülkelerin yapay zekanın varlığını tartıştığı bugünlerde, acaba bizler zeka olarak yaşamın neresinde, hangi boyutundayız?..
            Her birimiz yüzümüzde asılı kalmış “Maskeli Depresyon” diye tanımlanabilecek halde, gün içerisinde neler yaptığımızı anlamadan, “Ay bu günde bitti, hiç bir şey anlamadım!..”anlamında cümleleri,  düşünceleri birbirimize tekrarlayıp duruyoruz.
            Bazen kafa karışıklığı ile bir şeyleri sorgulayıp sorar gibi oluyoruz ama televizyonlarda bolca seyrettiğimiz;evlenme programları, bu gün ne giysem,  bu gün ne yesem, hatta sosyal medyada kimi gözetlesem gibi IQ’muzu geliştirecek(!) etkinlikler, programlar bizi kendimize getiriyor(!)
             Bir bütün olarak, bu etkinlikleri programları seyrederken insanlık için birer adım daha atıyoruz yaşadığımızı sandığımız o gün. Gece yatağa başımızı koyarken, “Şükürler olsun bugünü de kazasız belasız kurtardık.” diyerek, yatmadan önce TV’de seyrettiğimiz son bölüme takılıp kalıyor ve gece boyunca, “Ay acaba kız kimi seçecek?..” diyerek rüyalarımızda dahi kafa patlatıyoruz. Tabii ki sabahında elimiz yüzümüz ve kafamız şişmiş olarak, dünün tekrarını yaşamak için yeni güne “Günaydın” diyoruz.   Gün içinde sohbetlerde de  işittiğimiz öykü, anlattığımız hikaye oluyoruz!..  Akşam eve dönerken elimiz kolumuz poşetlere takılmış bir halde kapıyı açıp, poşetlerin içerisinden aldığımız tişörtü, üzerimize geçirerek, seyrettiğimizi dizi kahramanı ile aynı tişörtü giymenin mutluluğu ile akşamı taçlandırıyoruz.
             “Yaşamına ne alırsan, onu yaşarsın.” denilse de kulaklarımı yırtan  bir ses, “Yalaaaan!..” diye çınlıyor, düşüncelerimde…  Çünkü yanı başımızda ki savaştan, yaşadığımız sokağı yaşam alanı olarak benimsemiş mülteciden, şiddete uğrayan canlılardan, bize yaşam kılavuzu olacak her gün okunacak birbirinden kıymetli kitaplardan ve geleceğimiz çocuklardan utanarak saklanıyorum.
                                 Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

NE YAZIK Kİ MASKELİ DEPRESYONDAYIZ
tarih Tarih: 22.10.2016, 21:12 okunma Okunma: 1584
Yorumlar
"Maskeli Depresyon" bir teşhis, bir tespit...! Ancak "Yaşamına ne alırsan onu yaşarsın denilse de kulaklarımı yırtan bir ses Yalaaaan...!" Bu bir itiraf. Teşekkür ediyorum Sevgili Yazarımıza! Bir gerçeğe ayna tuttuğu için öyle ki utanarak saklandığımız öyle bir ruh hali ki bu ÇareSİZSİNİZ bile diyemiyorum gerçekten Çaresiz olduğumuzu düşünüyorum.
Tarih: 22.10.2016 - 23:27 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Üçüncü dünya ülkelerinde yönlendirilen ve uyutulan beyinler projesi çerçevesinde, ne yazık ki ülken insanının büyük bir çoğunluğu farkında olmadan bu şekilde mutlu olmayı kabullenmiş durumda. Okumadan yoksun bireyler ne üretebilir ki? Üretemeyen beyinler filimlerle, giysilerle mutlu olur. Yılın üçyüz altmiş beş günü aynı hikaye.
Tarih: 26.10.2016 - 10:44 | Gönderen: selçuk tankaya
Home Deus kitabında çok kayda değer bir tespit çıktı karşıma 👌Akıllı yazılımlar önümüzdeki yıllarda milyonlarca insanı işsiz bırakacak. Bu insanların ekonomik ve siyasi olarak da hiçbir işlevi olmayacak ve bunlara 'gereksizler' denilecek. Yüzümde hınzır bir gülümseme belirdi 🙊 'Gereksizler'i keşfetmek için distopik bir geleceği beklemeye gerek var mı?😳 Sevgili Birsen kalemin bu noktayı zımbaladı ben de 👍Yüreğine sağlık 👌
Tarih: 01.07.2017 - 00:33 | Gönderen: Canan Sunay
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales