Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
NAZIM HİKMET ÖDÜLÜ CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR’E
NAZIM HİKMET ÖDÜLÜ CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR’E

            CHP Muğla Milletvekili Demir: “Gezi olaylarında olduğu gibi Anadolu’nun birçok yerinde çocuk ölümleri hala sürüyor. Ülkemizde çocuklar büyüyemeden ölüyorlar.”
            Onursal başkanlığını 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yaptığı Türk Başarı Ödülleri Kurulu; bu yıl 10. Kez verilen, “Nazım Hikmet Barış Emek Sevgi ve Hoşgörü” ödülüne, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’i layık gördü.

            Milletvekili Demir, ödül töreni öncesinde İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından bugün (15 Ocak 2014) düzenlenen, Girne Caddesi ile Ordu Bulvarı’nın kesiştiği noktaya yerleştirilen Türk ve dünya şairi Nazım Hikmet heykeli açılışına katıldı.  Onursal başkanlığını 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yaptığı Türk Başarı Ödülleri Kurulu; İzmir’i Sevenler Platformu, İzmir 68’liler Platformu ve Ege Kültür Platformu’nun yaptığı teklif doğrultusunda, “10. Nazım Hikmet Barış Emek Sevgi ve Hoşgörü Ödülü”nü CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’e verdi. Ödül töreni, şairin 113. doğum gününde açılışı yapılan Nazım heykeli önünde düzenlendi.
            Nazım Hikmet’in hasretliğinin devam ettiğine dikkat çeken Milletvekili Demir, “CHP cezaevleri komisyonu olarak Veli Ağbaba, Özgür Özel ve Muharrem Işık ile birlikte 160’a yakın cezaevinde, yaklaşık 1600 mahkumu ziyaret ettik. Savaşsız, yoksulluğun yok edilmesi inancıyla Nazım Hikmet bu dünyanın herkese yeteceğine inanırdı. En çok da çocuklara inanırdı” dedi. Nazım Hikmet’in “Söylesene Vera, çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpe değildir” şiirini okuyan Demir, Nazım Hikmet’in en çok çocuklara inandığını ifade etti. Gezi olaylarında ölen çocukları da hatırlatan Demir konuşmasında, “Gezi olaylarında olduğu gibi Anadolu’nun birçok yerinde çocuk ölümleri hala sürüyor. Ülkemizde çocuklar büyüyemeden ölüyorlar.” dedi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

NAZIM HİKMET ÖDÜLÜ CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR’E
tarih Tarih: 16.01.2015, 00:05 okunma Okunma: 1055
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales