Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUSKİ’DEN SU BORCU OLANLARA TAKSİT İMKANI
MUSKİ’DEN SU BORCU OLANLARA TAKSİT İMKANI

                Son günlerde Muğla genelinde vatandaşlar yüksek su fiyatından şikayet ederken; Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ), eski su borcu olan abonelere 2 ayda bir olmak üzere, 18 taksitte ödeme imkanı getirdi.
                MUSKİ’den verilen bilgiye göre; 30 Haziran 2016 tarihinden önce su ve atıksu borcu olan vatandaşlar, yapılandırma kapsamında borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilecek.  30 Haziran 2016 tarihinden önceki borçları kapsayan yapılandırma  için 31 Ekim 2016 tarihine kadar MUSKİ Genel Müdürlüğü abone şefliklerine veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuru yapmak mümkün. Yapılandırma kapsamında vatandaşlar borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilirken, borçların peşin ödenmesi durumunda ise Yurt İçi Üretici Endeksi (Yİ-ÜFE)’de %50 indirim sağlanacak. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar ödemelerini 2 ayda bir yapabilecek.
ESKİ KÖY YENİ MAHALLLELERE EKSTRA İNDİRİM
                Yapılandırmayla birlikte 6360 sayılı kanun gereği köyden mahalleye dönüşen yerlerdeki vatandaşların geçmiş dönem borçlarını peşin ödemeleri durumunda Yİ-ÜFE Faizinin tamamı alınmayarak önemli bir indirim olanağı sağlanacak. Ayrıca borçlarını yapılandıran vatandaşların ilk 2 taksiti ödeme ve zorunluluğu bulunmakta. Yıl içerisinde 2 den fazla taksiti yatırmamak veya eksik yatırma durumunda yapılandırma şartları ihlal edilmiş kabul edilecek. İcra takibinde veya borçları olan vatandaşlar da bu yapılandırmadan yararlanabilecek.
                Vatandaşlar 444 48 01 nolu çağrı merkezinden ve www.muski.gov.tr ve www.mugla.bel.tr adresli internet sitelerinden bilgi alabilecek. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUSKİ’DEN SU BORCU OLANLARA TAKSİT İMKANI
tarih Tarih: 05.09.2016, 14:54 okunma Okunma: 1154
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales