Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ARI SOKTU DİYE BAL YEMEMEK
ARI SOKTU DİYE BAL YEMEMEK

            Münferit bu her an her yerde olabilir, karşınıza da çıkabilir.
            Bana göre ön yargı, günümüzde çağın hastalığı.  “Ne alaka?” demeyin, Münferitlerin çoğu da öyle. Mesela münferit tatilcimiz daha  otele gelmeden, otele veya otelciye karşı hep bir ön yargı taşır. Nasıl mı?
            “Her şey dahil dediler, gerçekten öyle olur mu?”, “Erkende gidiyoruz, otelin tüm aktiviteleri hizmet verir mi?”, “Aile odası istedik ama ya başka oda verirlerse?” gibi gibi…
            Bu arada tatilci misafirimiz anlattı. Hangi otel diye soramadım ama daha öncesi de tatile gitmişler, her şey dahil açık büfe denilmiş, tabldot yemek vermişler. Otelcinin de açık büfeden kastı, sanırım yemeklerin açık havada yenmesiydi herhalde(!)..
            Örnekleri anlatmakla bitmez. Aslında tüm misafirlerimizin ortak noktasıdır bu. Ben daha hiçbir münferit tatilcinin telefonda rezervasyon aşamasında, “Aayyy tatilim ne güzel geçecek, oooh mis gibi alacağım kitabımı, yatacağım şezlonga vereceğim kendimi güneşe!..” dediğini duymadım.  Hep bir olumsuzluk hissi dolu, hep bir ön yargı. Hani derler ya telefon radyasyon yayar, çok kullanmayın. Hikâye hepsi, telefondan hep bir negatif düşünceler duyuyorum ki, radyasyona kurban olayım.
              “Münferit bu her an her yerde olabilir.”düşüncemden kasıt aslında Münferit sadece tatilci değildir. Anlatayım o zaman:
            Mesaim bitmiş, ofisten çıkmışım. ATM’den para çekmek için Motoru park ettim. ATM’ye doğru yürürken, bir hanımın ATM’den ayrılıp, arabasına bindiğini gördüm. Sonra ne göreyim, ATM’de 3 adet 200,00TL, 3 adet 50,00TL toplam 750,00TL kuzu gibi bekliyor orda beni!  Benden önceki Hanımefendi dalgınlıkla unutmuş diye düşündüm. Motora atladığım gibi arabaya yetişmeye çalışıyorum.  Arkadaş nereye yetişiyorsun, bu ne hız!.. Kornaya basıyorum durmuyor, uzunları yakıp yakıp söndürüyorum yok arkadaş, yine durmuyor. Derken  hatun arabayı bir durdurdu, bir açtı pencereyi ve “Ne var be, siz motorlulardan trafikte bir rahat yok!..” sözleri dilinden dökülenler. Neyse çıkardım parayı attım arabanın penceresinden. Al dedim, bu var işte ATM’de unutmuşsun!” Sonra bastım gaza ve gittim.
            Buyurun buradan yakın isterseniz, alın işte size ön yargılı bir davranış. Arabalı sürücünün, motorluya olan ön yargısı. Belki bilinçaltına işlemiş, kendince haklı sebepleri vardır, hanımefendinin.  Ama tüm motorculara da o gözle, ön yargıyla bakmamalı. Ya da münferit tatilcimiz de, bir otelde açık büfe anlaşmasına rağmen tabldot vermelerinden dolayı tüm otellere ve otelcilere de bu gözle bakmamalı.
            Sonuç olarak varacağımız nokta, “ARI SOKTU DİYE BAL YEMEMEK” olmamalıdır.
                            MÜNFERİT TATİLE GİDERSE (15)
                             www.munferittatilegiderse.com
                            Yazar Gülşah İslamoğlu - Bodrum
 

 

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ARI SOKTU DİYE BAL YEMEMEK
tarih Tarih: 25.03.2017, 00:50 okunma Okunma: 2080
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales