Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS KIR PİDESİ LAHMACUN PAKET SERVİS TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUHTARLARA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE GÖREVİ
MUHTARLARA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE GÖREVİ

            Muğla Valiliği; Muğla’nın 13 ilçesinde görev yapan yaklaşık 450 muhtarın katıldığı, “Uyuşturucu ile Mücadele” konulu toplantı gerçekleştirdi.
            Muğla Valiliğinden verilen bilgiye göre; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, 13 ilçe kaymakamı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, kurum amirleri, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ve 13 ilçede görev yapan 450 mahalle muhtarı katıldı.


            Toplantıda konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek,Toplumun geleceğini, bireylerin sağlığını, güvenliğini, huzurunu tehdit eden, aynı zamanda sosyal, ekonomik, psikolojik çok boyutlu sorun olarak tanımladığımız uyuşturucuyla mücadele konusunda, son yıllarda gerek uyuşturucunun arzı ve talebinin önlenmesi konusunda gerekse uyuşturucu madde bağımlılarının tedavisi, rehabilitasyonu ve toplumun bilgilendirilmesi konusunda ciddi bir sorun olan uyuşturucuyla mücadelede toplumda farkındalık ve duyarlılık yaratılmasında çok önemli adımlar atılmıştır.”  dedi.
            Toplantıda muhtarlara, İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında geliştirilen “UYUMA Projesi” hakkında bilgi verildi. Muhtarlar, İçişleri Bakanlığınca tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen ve kullanıma sunulan uygulamayı, telefonlarına indirdiler.
            Proje ile uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkânlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amaçlanıyor. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUHTARLARA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE GÖREVİ
tarih Tarih: 09.01.2019, 01:16 okunma Okunma: 753
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales