Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’NIN TARIM GELİRİ TURİZMDEN FAZLA
MUĞLA’NIN TARIM GELİRİ TURİZMDEN FAZLA

                Milas 6. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın sadece bir turizm kenti olmadığını, tarımdan elde ettiği gelirin turizm gelirlerinden fazla olduğunu söyledi.
                 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre               Başkan Gürün; “Muğla Türkiye genelinden bakıldığında birbirinden güzel turizm ilçeleri ve alanlarıyla bir turizm kenti olarak bilinir. Oysa Muğla nüfusunun yüzde 60 kırsal alanda yaşıyor ve tarım gelirleri 7.5 milyar Türk lirası ile turizm gelirlerinden daha fazla. Muğla çam balı, badem, bal mumu, sığla yağı, deniz kültür balığı üretiminde Türkiye’de birinci, yağlık zeytin, nar, sera domates üretiminde de Türkiye’de ikinci sırada, susam, limon, kekik üretiminde de Türkiye’de 3.sıradadır. Muğla topraklarının yüzde 15’i tarım alanı olan, nüfusunun yüzde 60’lık kısmının kırsalda yaşadığı dünya ve Türkiye genelinde başat ürünleriyle önce tarım daha sonra turizm kentidir.” dedi.
                Köylerdeki yaşam standartlarını yükselterek, kentlerden köylere yerleşimi sağlanması gerektiğine dikkat çeken  Başkan Gürün; “Yerel seçimlerden sonra Büyükşehir olan Muğla’da yasaların bize verdiği yetkiler doğrultusunda tarıma ve üreticilerimize destek oluyoruz. Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’miz ile Toprak, sulama suyu analiz laboratuvarı kurarak üreticilerimizin daha iyi ürün almasını sağlayacağız. Üreticilerimiz için Tarım İl Müdürlüğü’müz ile piyasa değeri daha fazla olan patates, soğan, biber tohumları dağıttık. Alım garantili süs bitkisi üretimi için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA’NIN TARIM GELİRİ TURİZMDEN FAZLA
tarih Tarih: 06.03.2015, 16:19 okunma Okunma: 862
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales