Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALILAR ÇANAKKALE RUHUNU BİR KEZ DAHA YAŞADI
MUĞLALILAR ÇANAKKALE RUHUNU BİR KEZ DAHA YAŞADI

                Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla Çanakkale’ye giden Muğlalı vatandaşlar, Kurtuluş Savaşı zamanında yaşanan olayları rehberlerden dinlerken duygu dolu anlar yaşadılar.  
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen gezide, çoğunluğu kırsal mahallelerde yaşayan 13 ilçeden 338 vatandaş, Çanakkale’ye gitti.   Şehitlikler, şehitler anıtı, Anzak Koyu, Anafartalar, Arıburnu gibi alanları gezen Muğlalılar, savaş zamanında yaşanan olayları da rehberlerden dinlerken duygu dolu anlar yaşadılar. Muğla kafilesi dönüş öncesi Çanakkale merkezde Aynalı Çarşı’yı da gezerek alışveriş yaptı.

                 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden Muğla kafilesini uğurlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bütün dünyaya örnek olan birlik ve beraberlikle gerçekleştirdikleri vatan savunmasının yaşandığı Çanakkale’ye, kahramanlarımızı ziyarete gidiyorsunuz. Buraları ziyaret ederek cumhuriyetimize, demokrasimize ne kadar sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hissedecek, o anları yaşayacaksınız. Muğla’mızın farklı köylerinde yaşayan 338 kadınımızı Çanakkale’ye, yakın tarihimizi en önemli savunma savaşının kazanıldığı topraklara gönderiyoruz. Bundan yaklaşık 100 yıl önce Türkiye’nin her şehrinden Kars’tan, Hatay’dan, Trabzon’dan, Muğla’dan vatandaşlarımız Çanakkale’ye giderek vatan topraklarımız için savaştı ve dünya tarihini değiştiren Çanakkale Zaferi’ni kazandılar. Bugün bizlerde Muğla’da yaşayan kadınlarımızı bu zaferin yaşandığı topraklara gönderiyoruz.  O cephelerde savaşan evlatları yetiştiren, cepheye yollayan ve vatan savunmasının en önemli safhalarında cepheye kağnılarla mühimmat taşıyan hep fedakar Anadolu kadınlarımızdı. Türkiye Cumhuriyeti bugün ayakta duruyorsa bu köylü kadınlarımızın, üreten kadınlarımızın omuzlarında, onların fedakarlıklarıyla duruyor. Sizler için ne yapsak azdır.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLALILAR ÇANAKKALE RUHUNU BİR KEZ DAHA YAŞADI
tarih Tarih: 15.03.2017, 01:04 okunma Okunma: 804
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales