Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALI ÜRETİCİ GÖKTEPE’DE ŞENLENECEK
MUĞLALI ÜRETİCİ GÖKTEPE’DE ŞENLENECEK

                Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe Belediyesi  katkılarıyla düzenlenecek olan Göktepe Kültür ve Dayanışma Şenliği’nin üçüncüsü,  3 Eylül Cumartesi günü Göktepe Meydanında yapılacak.
                Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre;  Şenlik kapsamında tohum takas etkinliği ile yerel tohumların tanıtılması ve kullanımının yaygınlaşması amaçlanırken, bölge üreticileri de alanında uzman isimler tarafından yapılacak sunumlar ile bilgilendirilecekler.
                Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yaptığı açıklamada, “Göktepe 3. Kültür ve Dayanışma Şenliği içerisinde düzenlenen etkinliklerle, tarımsal üreticinin gözü Göktepe’ye çevrilecek.  Şenliğe katılan üreticilerimiz şenlik takviminde yer alan ve alanında uzman olan isimlerin sunumlarıyla doğru üretim teknikleri hakkında kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulacaklar. Ayrıca şenlikte düzenlenecek tohum takas şenliği ile yerel üretim tohumlarımızın kullanımı da yaygınlaşacak. Menteşe Belediyesi olarak ilçemizi ve mahallelerimiz tanıtan, bölge üreticimizi bilgilendiren ve yerel tohumların kullanımını yaygınlaştıran bu tarz organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.
                Göktepe Kültür ve Dayanışma Şenliği Saat 13.30’da, Kimya Mühendisi ve Zeytinyağı Tadım Uzmanı Şeyma Gümüş Işık’ın sunumuyla başlayacak.  kortej yürüyüşü ile devam edecek.  Yürüyüş sonrası gerçekleştirilecek panelde; Prof. Dr. Ümmühan Gökovalı, Zeytin Dostu Derneği Genel Sekreteri Eczacı Atilla Totoş, Ziraat Mühendisi Sema Köseoğlu ve Ziraat Mühendisi Ali Şimşek, Coğrafi İşaretler, Zeytinyağı Üretimi ve Saklanması, Organik Tarım ve Organik Pazar, Toprak İşlemesiz Tarım hakkında bölge üreticilerini bilgilendirecekler. Şenlik,  Tohum Takas Etkinliği ile devam edecek veTürk Halk Müziği dinletisi ile sona erecek. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLALI ÜRETİCİ GÖKTEPE’DE ŞENLENECEK
tarih Tarih: 26.08.2016, 12:45 okunma Okunma: 957
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales