Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALI KARADENİZLİLER’DEN HALKA 5 TON HAMSİ
MUĞLALI KARADENİZLİLER’DEN HALKA 5 TON HAMSİ

                Suriye’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'ndaki şehitlere saygı gereği, eğlence kısmının iptal edildiği; Muğla'da düzenlenen 4. Hamsi Şöleni'nde, 5 ton balık pişirilerek halka dağıtıldı.
                Muğla Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Hamsi Şöleninin  4. Sü, Menteşe  Kışla Parkı'nda dün (25 Şubat 2018) gerçekleştirildi. Şölende 5 ton ızgara ve tavada hazırlanan hamsi, vatandaşlara ekmek arasında ikram edildi.
                 Muğla Karadenizliler Derneği’nden verilen bilgiye göre;  şenliğe katılan vatandaşlara hamsinin yanı sıra Muğla'ya özgü tarhana çorbası ve helva ikramında da bulunuldu. Şölenin eğlence bölümleri, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki şehitlere saygı gereği iptal edildi.

                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş’unda katıldığı şölende konuşan  Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde festivalin önemli olduğunu düşünüyorum. Mehmetçikimizin cephede ülkemiz için şehit düştüğü ve gazi olduğu bir dönemde, hamsi şölenimizde bu yıl konser yapılmasını doğru bulmadık. Bizler Mehmetçikimizin, ordumuzun ve devletimizin her daim yanındayız. Ülkesine ve bayrağına sevdalı insanlarız. Mehmetçik'imizin ve ordumuzun sınır ötesi harekatından dolayı bu sene şenliğimizde konser programı, horon, tulum, kemençe ve zeybek olmayacak." dedi.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de söz alarak; "Bu yıl Karadeniz'e özgü hamsinin yanı sıra vatandaşlarımıza Muğla'ya özgü tarhana ve helva ikramında bulunduk. Önemli olan buradaki şenlikte olduğu gibi tüm insanların hangi kökenden, hangi bölgeden olursa olsun bir araya gelebilmesi ve diğer bölgenin kültürünü içselleştirip paylaşabilmesi. Bunu sağladıkları için Karadenizliler Derneğine teşekkür ediyorum." dedi.
                Şölende Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından  Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen güvenlik güçleri için dua edildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLALI KARADENİZLİLER’DEN HALKA 5 TON HAMSİ
tarih Tarih: 26.02.2018, 01:26 okunma Okunma: 2894
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales