Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALI ÇOCUKLAR DÜNYA ÇOCUK GÜNÜNDE BULUŞTU
MUĞLALI ÇOCUKLAR DÜNYA ÇOCUK GÜNÜNDE BULUŞTU

                Muğla Büyükşehir Belediyesi  ev sahipliğinde;  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, 13 ilçe belediyesinin katıldığı “Çocuk Dostu Kent Muğla” konulu sempozyum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; UNİCEF’in Çocuk Dostu Şehirler Projesi için Muğla ili genelinde 26 okula konulan dilek kutularına, çocuklar dileklerini, isteklerini, hayallerini yazarak o kutulara attılar.  Sempozyumdan önce dilek kutuları açılarak, binlerce dilek uzmanlar tarafından kategorilere ayrıldı ve sempozyum sırasında  çocuklar tarafından okundu.

                Sempozyumda konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, sempozyumun konusunun geleceğin garantisi çocukları ilgilendirdiği için çok önemli olduğunu, bu sempozyumdan gerekli derslerin çıkarılarak Muğla’nın Çocuk Dostu Kent olması için neler yapmaları gerektiğinin ortaya çıkacağını söyledi.
                Menteşe, Dalaman, Datça, Kavaklıdere Belediye Başkanları ve Başkan yardımcılarının da katıldığı sempozyumda söz alan  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Çocuk Dostu Kent Muğla projesi için çok değerli hocalarımızla birlikte çalıştık. Muğla ili genelinde en kalabalık okullarımıza dilek kutuları yerleştirdik. Çocuklarımızın dilek kutusuna yazdıkları dilekleri okuma fırsatı buldum. Çok farklı, çok anlamlı, çok duyarlı istekleri olan çocuklarımız var. Çocuklarımız daha huzurlu, barış içerisinde, kendilerine güvende hissettikleri, rahat ve özgürce oyunlar oynayabilecekleri bir şehir, bir dünya istiyorlar. Muğla’da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle birlikte çocuklarımıza daha yaşanır, daha güvenli bir şehir yaratmak için çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi olan 23 Nisan’ı bundan seneler önce çocuklarımıza armağan ederek çocuklara verdiği önemi ve değeri tüm dünyaya göstermiştir. Ülkemiz genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Bu önemli değeri, ham maddeyi işleyebiliyor muyuz, topluma kazandırabiliyor muyuz? Genç nüfusumuzu eğitimle, toplumsal bilinçle, düşünen, üreten, irfanı, vicdanı, fikri hür bireyler olarak yetiştirebilirsek gelecekle ilgili hiçbir endişemiz olmaz.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris
__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLALI ÇOCUKLAR DÜNYA ÇOCUK GÜNÜNDE BULUŞTU
tarih Tarih: 21.11.2015, 04:31 okunma Okunma: 765
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales